Нацбанк затвердив порядок оцінки деривативів

Нацбанк затвердив порядок оцінки деривативів

НБУ також планує розробити калькулятори для оцінки справедливої вартості простих деривативів

Національний банк затвердив порядок оцінки деривативів. Він містить опис методик, які використовуються Національним банком для оцінки справедливої ​​вартості біржових і позабіржових деривативів.

Про це йдеться в повідомленні НБУ, передають Українські Новини.

Порядок розроблено відповідно до вимог Міжнародного стандарту фінансової звітності 13 «Оцінка справедливої ​​вартості».

Також в порядку описано моделі для оцінки простих позабіржових деривативів: валютного форварда, валютного свопу, валютного опціону європейського типу, угоди про форвардну процентну ставку і простий своп процентної ставки.

В майбутньому Національний банк планує розробити калькулятори для оцінки справедливої ​​вартості простих деривативів за допомогою описаних моделей і розмістити їх на сторінках свого офіційного інтернет-представництва.

У разі відсутності власних методик і моделей для оцінки справедливої ​​вартості похідних фінансових інструментів, банки можуть використовувати підходи Національного банку.

«Порядок оцінки справедливої ​​вартості похідних фінансових інструментів, операції з якими здійснює Національний банк України» затверджений постановою правління НБУ №437-рш від 13 липня 2017 року.

13 березня представники «реанімаційному пакету реформ», комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, «Української біржі» і Професійної асоціації учасників ринків капіталу і деривативів (ПАРД) на круглому столі обговорили законопроект №3498 про регульованих ринках і деривативи.

Експерти організації РПР запропонували направити законопроект про регульованих ринках і деривативи на повторне друге читання.

Вищевказаний законопроект 20 листопада 2015 року було подано до Верховної Ради.

У грудні того ж року комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував прийняти його в першому читанні з подальшим доопрацюванням.

31 березня 2016 парламент підтримав законопроект в першому читанні.

Протягом минулого року відбувалося активне обговорення законопроекту на базі різних дискусійних майданчиків.

За результатами дискусій законопроект був доопрацьований до другого читання і 18 жовтня 2016 профільний комітет рекомендував прийняти його в другому читанні.

Нагадаємо, що Київ 23 листопада 2015 офіційно запропонував власникам своїх єврооблігацій обміняти їх на єврооблігації України з погашенням в 2019-2020 роках і державні деривативи: за одну єврооблігацій номінальною вартістю $1 тис. пропонувалося дві суверенні єврооблігації з погашенням в 2019 і 2020 року кожна номіналом $0375 тис. і ставкою 7,75% річних і деривативи Державні $ умовної вартістю 0,25 тис.

Уряд України 18 грудня 2015 року в рамках реструктуризації дозволив переведення боргу Києва за єврооблігаціями 2005 на $117 млн 393 822 тис. і єврооблігації 2011 року на $233 млн 671875 тис. в державний борг.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло