Що змінилось в субсидіях для громадян

Що змінилось в субсидіях для громадян

Основні нововведення, які варто знати

Що змінилось в субсидіях для громадян
Фото: pixabay.com

Постанова Кабінету Міністрів №300 вносить ряд змін в порядок призначення та надання субсидій. Субсидію не призначать. якщо є заборгованість по оплаті комунальних послуг більше двох місяців. Соціальна норма для непрацездатних збільшиться для пенсіонерів, інвалідів, дітей до 18 років, тих, хто не працює з об'єктивних причин. Якщо в будинку живе одна або дві непрацездатних особи, соціальна норма, за якою будуть рахувати розмір допомоги, збільшується з 49 до 75 кв. м.

Також відтепер підрахунок відбувається не за попередній календарний рік, а за 4 квартали перед зверненням. До сукупного доходу не включають допомогу на дітей, за якими встановлено опіку чи піклування.

Проблему реєстрації місця проживання в садовому будинку або дачному кооперативі вирішено. Тепер з таким місцем проживання можна звертатися в управління соціального захисту населення за субсидією.

Кабмін заклав можливість монетизації залишків субсидії в обсягах до 100 куб. м. природного газу і 150 кВт електроенергії. Тобто, якщо одержувач допомоги споживав ресурси економно, залишки субсидії можуть перерахувати на його особистий рахунок або виплатити через відділення «Укрпошти». Для цього потрібно подати до районного управління соцзахисту населення заяву на відшкодування коштів до 01.09.2017.

Крім того, відтепер, звернувшись до УСЗН, можна залишити адресу своєї електронної пошти, на який і прийде повідомлення про призначення субсидії.

Також, для продовження отримання субсидії потрібно повідомляти соцзахист, якщо ви: змінили склад зареєстрованих у будинку, маєте зміни у соціальному статусі членів сім'ї – звільнення з роботи, працевлаштування, вихід на пенсію і т.д., зробили покупку дорожче 50 000 гривень чт внесли зміни в пакет комунальних послуг – відмова від централізованого опалення і перехід на індивідуальне або навпаки.

Нагадаємо, що 12 липня, Уряд виділив додаткові 300 млн грн на програму «Теплі кредити». 66 000 українських родин зможуть утеплитись до зими коштом держави. «Теплі кредити» – кредити, за яким частина тіла кредиту й частина % компенсує держава в рамках програми енергозбереження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті