Зять Трампа запевняє, що не вступав у змову з росіянами

Зять Трампа запевняє, що не вступав у змову з росіянами

Хоча деякі зустрічі він пам’ятає «дуже туманно»

Зять Трампа запевняє, що не вступав у змову з росіянами
Фото Chairman of the Joint Chiefs of Staff / flickr

Джаред Кушнер, зять президента Дональда Трампа і старший радник Білого дому, повідомив слідчим Сенату в понеділок, що він зустрічався з російськими чиновниками чотири рази в 2016 році, але запевнив, що не вступав у змову з Москвою, щоб вплинути на вибори в США. Про це пише Reuters.

Кушнер, який одружений з Іванкою Трамп, заявив, що був цілком недосвідченим у політиці на момент призначення його радником у виборчій команді Трампа. А велика кількість дзвінків та е-мейлів, за його словами, «зробило його спогади про деякі зустрічі дещо туманними».

Кушнер, який зустрічався за закритими дверима зі слідчими Сенатського розвідувального комітету, ще до зустрічі опублікував письмову заяву, в якій дав повний звіт про його контакти з російськими офіційними особами.

«Я не вступав у змову з будь-яким іноземним урядом і не знаю нікого іншого в виборчій команді, хто би вступав, – написав він. – У мене не було ніяких недозволених контактів. Я не покладався на російські кошти для фінансування свого приватного бізнесу».

Зустріч зі слідчими тривала 2 години, після чого Кушнер виступив перед журналістами, але не відповідав на питання.

Кушнер прибув до слідчих з відомим адвокатом Аббе Лоуеллом.

Два джерела, знайомі з перебігом розмови Кушнера зі слідчими Сенату, кажуть, що може бути ще один допит.

«Записи та документи, які я надав добровільно, доводять, що всі мої дії були правильними і відбувалися в ході звичайного перебігу дуже незвичайної кампанії», – сказав Кушнер.

Крім розслідування, яке проводить комітет Сенату, в Конгресі ведеться ще кілька розслідувань, а також кримінальне провадження під керівництвом спеціального прокурора Роберта Мюллера.

Як відомо, американські служби розвідки встановили, що російський уряд та президент Путін безпосередньо причетні до організації хакерських атак та пропаганди з метою втручання у президентську кампанію в США. Росія відкидає ці твердження, а Трамп заперечує, що його оточення вступало у змову з Москвою.

Нагадаємо, зятя Трампа підозрюють в масштабних зв'язках із Росією. Кушнер після зустрічі з російським послом і банкіром з Москви перебуває під слідством.

Спецслужбами встановлено, що загалом наближені до президента Трампа особи контактували з представниками Росії 18 разів по телефону або е-мейлами в період з квітня по листопад 2016 року під час президентських перегонів у Сполучених Штатах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло