Ердоган: Москва та Анкара підписали угоду щодо поставки російських систем протиповітряної оборони

Ердоган: Москва та Анкара підписали угоду щодо поставки російських систем протиповітряної оборони

Президент Туреччини не вбачає загрози в придбанні російського комплексу та подальшого його спільного з Росією виробництва

Ердоган: Москва та Анкара підписали угоду щодо поставки російських систем протиповітряної оборони
фото Wikipedia

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зазначив, що не вбачає жодної можливої шкоди у придбанні російської системи протиракетної оборони, у відповідь на побоювання очільників збройних сил США щодо угоди про постачання ракет S-400. Про це повідомляє турецьке видання HurriyetDailyNews.

«Чому це має спричинити напругу? Країна повинна шукати шляхи для забезпечення ідеальної власної безпеки», – сказав Ердоган, звертаюсь до парламентарів 25 липня.

Також президент Туреччини нагадав, що Греція є членом НАТО вже протягом багатьох років і використовує російські системи S-300. «Ми вже зробили всі необхідні кроки з Росією. Угоди підписано. Дай боже, ми побачимо ракети S-400 у нашій країні та розпочнемо спільне їх виробництво», – сказав він.

Туреччина не змогла дійти згоди з США, а тому країні довелось шукати інші альтернативи.

Пояснення Ердогана з’явились за кілька днів після того, як генерал-губернатор Джозеф Данфорд, голова об’єднаного керівництва штабів США заявив, що Туреччина та Росія не можуть домовлятись щодо закупівлі системи протиракетної оборони.

Помічник президента Росії Володимир Кожин наприкінці червня сказав, що Москва та Анкара домовилися стосовно доставки мобільних систем S-400, але Кремль не ухвалив угоду щодо надання позики.

Система S-400 була впроваджена у 2007 році й може мати три типи ракет, що здатні знищувати наземні та повітряні цілі, включно із балістичними ракетами. Система може одночасно відслідковувати до 300 цілей. 

Нагадаємо, Туреччина погодилась придбати в Росії найсучаснішу систему протиракетної оборони за $2,5 млрд. На думку експертів, це може сигналізувати про відмову країни від НАТО. Безумовною перевагою російської системи протиракетною оборони є відсутність будь-яких обмежень на її встановлення, оскільки аналогічні системи Альянсу забороняється встановлювати на кордонах з Вірменією та Грецію, а також на узбережжі Егейського моря. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті