Мін'юст відмовився проводити держреєстрацію порядку проведення конкурсів на 4G - ЗМІ

Мін'юст відмовився проводити держреєстрацію порядку проведення конкурсів на 4G - ЗМІ

Без візи відомства восени оператори не зможуть купити нові ліцензії

Міністерство юстиції відмовилося проводити держреєстрацію порядку проведення конкурсів на радіочастоти. Про це пише Лігабізнесінформ.

У розпорядженні редакції є копія листа-відповіді міністерства до Нацкомісії. У ньому вказується, що держоргани, згідно з Господарським кодексом, не мають права приймати рішення, що призводять до необгрунтованого сприяння окремим гравцям ринку. Мін'юст також посилається на постанову Кабміну від 2015 року, згідно з яким переможцями конкурсу на 4G визначаються компанії, які запропонували найбільшу ціну за діапазон частот.

Тим часом порядок проведення конкурсів, розроблений НКРЗІ, передбачає право пріоритетного викупу трьома мобільними операторами (Київстар, Vodafone, lifecell) перших лотів частот в діапазоні 1800 МГц.

За задумом регулятора, компанії, які добровільно здають свої діючі 2G-ліцензії в цьому діапазоні, отримують гарантію того, що на конкурсі ім знову дістанеться більша частина цього ж ефіру. Тільки вже під новий стандарт – 4G. В цілому на тендер комісія має намір виставити 150 МГц в діапазоні 1800 МГц. Таким чином, мінімальна сума, яка буде зібрана за підсумками тендера, повинна скласти близько 4 млрд грн. Але торгуватися нинішні оператори і нові бажаючі гравці (якщо такі з'являться) зможуть лише за три невеликих лота по 10 МГц кожна. Решта 80% спектра в цьому діапазоні оператори викуплять фактично за стартовою ціною.

Так і не дочекавшись схвалення від Мін'юсту, НКРЗІ минулої п'ятниці звернулася до міністерства за повторним узгодженням. Як пише в своєму листі (є в розпорядженні редакції) регулятор, лотів, які будуть виставлені на відкритий аукціон, буде досить, щоб залучити на тендер нових учасників, крім існуючих трьох гравців.

Нагадаємо, Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) має намір провести розпродаж радіочастот у найпривабливішому для мобільних операторів діапазоні до кінця 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло