Роботодавцям нададуть компенсацію за нові робочі місця

Роботодавцям нададуть компенсацію за нові робочі місця

Між роботодавцями розподілять 1,4 млн грн

Роботодавцям нададуть компенсацію за нові робочі місця
Фото Shutterstock

Українським роботодавцям, які створюють нові робочі місця,  виділять компенсацію з держбюджету відповідно до постанови КМУ від 19 липня «Про внесення змін до бюджету Пенсійного фонду України на 2017 рік».

Уряд розподілив витрати держбюджету на поточний рік в сумі 1,4 млн грн. Кошти було розподілено шляхом делегування Міністерством соціальної політики Пенсійному фонду України (ПФУ) повноважень на виконання бюджетної програми «Компенсація роботодавцю частини фактичних витрат, пов’язаних зі сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», збільшивши на зазначену суму дохідну і видаткову частини бюджету ПФУ.

«Для отримання компенсації роботодавець протягом 12 місяців з дня укладення трудового договору з новим працівником подає ПФУ, у якому він перебуває на обліку як платник ЄСВ, довідку про виконання роботодавцем умов компенсації частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою ЄСВ . Остаточне рішення про виплату компенсації приймає відповідний орган ПФУ. Рішення приймається на підставі інформації територіальних органів Держпраці і звіту щодо сум нарахованого ЄСВ (далі – звіт). Звіт має містити дані про кількість створених робочих місць та укладених трудових договорів з особами, працевлаштованими на нові робочі місця та суми нарахованої заробітної плати таким особам за кожний місяць протягом року після укладення трудового договору з працівником», – пояснює в коментарі Mind помічник юриста GOLAW, Наталія Матвійчук.

Якщо щодо роботодавця прийнято позитивне рішення, то виплата компенсації здійснюється на підставі звіту щомісяця протягом року після завершення аналогічного періоду з дня укладення трудового договору. Кошти перераховуються на банківський рахунок роботодавця, зазначеного в довідці.

Цей крок дозволить забезпечити виплату роботодавцям компенсації фактичних витрат, пов’язаних зі сплатою ЄСВ в розмірі 50% суми нарахованого єдиного внеску за кожну особу, працевлаштовану на нове робоче місце відповідно до частини третьої статті 24 ЗУ «Про зайнятість населення».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло