В Британії з 2040 заборонять автомобілі з дизельними та бензиновими двигунами

В Британії з 2040 заборонять автомобілі з дизельними та бензиновими двигунами

Подібну ініціативу збираються втілити у Франції та кількох німецьких містах

В Британії з 2040 заборонять автомобілі з дизельними та бензиновими двигунами
фото Shutterstock

Британія заборонить продаж нових автомобілів з бензиновими і дизельними двигунами з 2040 року, в рамках плану повного вилучення їх з доріг у наступні 10 років, заявив у середу міністр навколишнього середовища Майкл Гоув. Про це повідомляє Reuters.

Аналогічну заяву на початку цього місяця зробив і французький уряд. Німецькі міста Штутгарт і Мюнхен також заявили, що вони розглядають можливість заборони дизельних транспортних засобів.

Британський уряд перебуває змушений вживати заходів щодо скорочення забруднення повітря, після того як він програв затяжну судову справу партії консерваторів.

Консерватори в рамках свого передвиборчого маніфесту з метою «піклування про здоровʼя британських громадян» пообіцяли забезпечити, щоб до 2050 року на дорогах Британії більше не залишилося дизельних або бензинових автомобілів.

Високий суд виніс рішення, яке вимагає від британського уряду конкретних заходів щодо покращення якості повітря в країні. Загалом на програму очищення повітря виділено 3 млрд фунтів стерлінгів (3,9 млрд доларів). Сюди входить також різноманітний комплекс інших заходів: модернізація автобусів та іншого громадського транспорту, реконструкція доріг  тощо.

Видання зазначає, що крім машин з двигунами внутрішнього згорання до 2040 року також буде припинено продаж і гібридних авто, які мають дизельний/бензиновий двигун поруч із електричним.

Уряд Великобританії змушений публікувати свої плани після того, як в листопаді 2016 року в Високому суді він зазнав поразки в юридичному протистоянні з представниками екологічних організацій.

Нагадаємо, Audi відкличе 850 тисяч своїх автомобілів через нові стандарти щодо шкідливих вихлопів. Кампанія із заміни програмного забезпечення обійдеться автовиробнику в 2 млрд євро.

Тим часом Porsche під впливом «Дизельгейту» хоче відмовитися від дизельних двигунів. В компанії планують випускати багатофункціональний гібрид із дизелем і чистими батареями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті