Влада США прирівняла випущені на ICO токени до цінних паперів

Влада США прирівняла випущені на ICO токени до цінних паперів

Такі заходи потрібні для захисту інвесторів та контролю за їх діями, пояснює регулятор

Влада США прирівняла випущені на ICO токени до цінних паперів
Фото Shutterstock

Американська Комісія з бірж і цінних паперів (SEC) опублікувала свою позицію з питання ICO (первинного розміщення токенів) криптовалютних проектів. Про це з посиланням на прес-реліз SEC повідомляє VC.ru. Токени можуть вважатися цінними паперами нарівні з акціями при традиційному виході компаній на біржу, вважають у відомстві.

Рішення SEC стало реакцією на злам децентралізованого фонду The DAO у червні 2016 року. Тоді зловмисники скористалися вразливістю проекту і викрали токени на суму близько $50 млн, частину яких потім було відновлено.

«Розслідування зламу показало, що токени The DAO були цінними паперами і потрапляли під дію федеральних законів. Компанії, які випускають активи, що засновані на технології блокчейна, повинні реєструвати угоди, якщо до них не застосовуються виключення. Учасники незареєстрованих угод можуть нести відповідальність за порушення законодавства про цінні папери. Біржі, які торгують такими активами, теж повинні бути офіційно зареєстровані», – йдеться у прес-релізі SEC.

В SEC пояснили, що такі заходи потрібні для захисту інвесторів та контролю за їх діями. «Інноваційна технологія цих віртуальних транзакцій не звільняє цінні папери і торгові платформи від нормативної бази, призначеної для захисту інвесторів та цілісності ринків», – сказав співкерівник підрозділу SEC зі спостереження Стефані Авакян.

Беручи до уваги всі обставини, SEC вирішила не висувати звинувачення проти учасників угоди з The DAO. Однак відомство попередило учасників ринку про те, що федеральні закони про цінні папери поширюються на всі угоди з активами в США незалежно від того, реальна організація чи віртуальна, а також оперувала вона доларами чи криптовалютою.

SEC також випустила пояснення для потенційних інвесторів про особливості ICO і можливі ризики.

Павло Дуров, засновник Telegram, прокоментував ситуацію у Твіттері: «Виходить, SEC тільки що заблокувала для компаній та інвесторів із США можливість стати частиною майбутнього глобальної економіки»

Співзасновник телеграм-каналу Decenter і глава платформи Soundchain.org Артем Абаєв прокоментував, що тепер влада США не дозволить місцевим криптовалютним проектам легко залучати кошти без дозволу SEC.

«Сьогоднішній прес-реліз SEC – це сигнал всім організаторам ICO, що справа набирає серйозних обертів. Відомство не дасть просто так залучати кошти на розвиток проектів – не важливо, з допомогою доларів чи біткоінів», – зазначив він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло