Samsung показує рекордні прибутки і може вперше обігнати Apple

Samsung показує рекордні прибутки і може вперше обігнати Apple

Причини зростання – гарні продажі Galaxy S8 і підвищення ціни на чіпи пам'яті

Південнокорейська компанія Samsung Electronics в другому кварталі 2017 року збільшила прибутки до рекордних позначок завдяки сильним продажам преміального смартфона Galaxy S8 і зростання цін на чіпи пам'яті через їх дефіцит.

Виробник побутової електроніки повідомив у прес-релізі, на який посилається агентство Інтерфакс, що чистий прибуток у квітні-червні підскочив на 89% – до 11,05 трлн південнокорейських вон ($9,9 млрд) з 5,85 трлн вон за аналогічний період 2016 року. Попередній рекорд квартального чистого прибутку було зафіксовано майже чотири роки тому на позначці 8,24 трлн вон.

Аналітики, опитані агентством Bloomberg, очікували цей показник в середньому на рівні 9,75 трлн вон.

Операційний прибуток Samsung Electronics збільшився на 73% порівняно з тим же періодом минулого року, до рекордних 14,07 трлн вон з 8,14 трлн вон минулого року.

Квартальна виручка Samsung піднялася на 19,7%, з 50,94 трлн вон до 61 трлн вон.

Таким чином, Samsung може вперше обігнати Apple і стати найприбутковішою технологічною компанією в світі.

Аналітики Уолл-стріт оцінюють операційний прибуток Apple за той же період в $10,52 млрд при виручці в розмірі майже $45 млрд, чистий прибуток, ймовірно, складе $8,2 млрд. Квартальна звітність Apple буде оприлюднена 1 серпня.

Операційний прибуток підрозділу з випуску мобільних телефонів Samsung піднявся до 4,1 трлн вон.

Середня ціна чіпів пам'яті DRAM на 4 Гб до кінця червня зросла до $3,12 з $2,98 на 31 березня. Таким чином вона збільшилася вдвічі за останній рік, свідчать дані InSpectrum Tech. Така динаміка допомогла підрозділу Samsung з випуску мікросхем збільшити операційний прибуток до 8 трлн вон. Виробництво дисплеїв принесло концерну ще 1,7 трлн вон.

* * *

Корпорація Samsung, яка є найбільшим в світі виробником смартфонів, чіпів пам'яті, телевізорів, змогла впоратися з глобальному спаданням ринку мобільних телефонів. Крім того, експерти очікують, що в майбутні квартали виручка компанії на ринку мікросхем пам'яті зростатиме, оскільки жоден з конкурентів не може наздогнати темпами інвестицій Samsung в розвиток цього бізнесу.

Акції Samsung подорожчали більш ніж на 60% за останні 12 місяців і наблизилися до історичного максимуму. Ринкова вартість компанії становить 364 трлн вон ($312 млрд).

Нагадаємо, Samsung показала рекорди в доходах на перед замовленні Galaxy S8 ще до того, як стартували його офіційні продажі.

Як повідомлялося, Samsung офіційно представив нові флагманські смартфони Galaxy S8 і Galaxy S8+. Нові моделі смартфонів яскравіші, легші і вражають технічними новинками.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті