«Укртелеком» Ахметова заборгував Сбербанку до $54 млн – ЗМІ

«Укртелеком» Ахметова заборгував Сбербанку до $54 млн – ЗМІ

Але термін погашення кредиту пройшов ще у листопаді минулого року

Борг компанії «Укртелеком» Ріната Ахметова перед Сбербанком може становити до $54 млн. Про це повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

Згодом стало відомо, що «Укртелеком» передав російському «Сбербанку» всі ліквідні активи в забезпечення кредиту у $250 млн, взятого у вересні 2011 року. Про це свідчать матеріали судового рішення, прийнятого Печерським райсудом Києва 12 липня 2017 року.

Ще у 2011 році «Укртелеком» заклав все ліквідне майно Сбербанку за кредитним договором на $250 млн. Така інформація міститься в матеріалах слідства Генпрокуратури. Її співробітники ведуть кримінальне розслідування на предмет того, чи виконала ЕСУ (дочірня компанія СКМ) умови приватизації найбільшого оператора фіксованого зв'язку та інтернету.

За інформацією ГПУ, Сбербанк видав кредит під заставу активів, пов'язаних з наданням мобільних телекомунікаційних послуг. А термін його погашення (до 16 листопада 2016 року) вже давно пройшов.

В «Укртелекомі» вказують, що сума застави значно менше, ніж $250 млн. Точної суми застави в компанії не називають.

«Укртелеком» залучає гроші під заставу майна не тільки в рамках контрактів з росіянами. У випадку з China Development Bank, наприклад, заставою виступило саме устаткування, яке поставляє за умовами контракту компанія Huawei на суму $45 млн. В описі проекту по модернізації «Укртелекому» китайці також вказали, що в рахунок застави за мільярди кредитів можуть бути передані і деякі будівлі компанії.

У свіжому звіті «Укртелекому» за другий квартал зазначено, що загальна закладеність оператора по кредитах наразі становить 1,7 млрд грн.

Виходить, що за іншими кредитними (не китайськими) зобов'язаннями оператор може бути повинен не більше 1,4 млрд грн, що за нинішнім курсом становить $54 млн. Це є максимально можлива сума боргу, яка може бути перед Ощадбанком. Якщо, звичайно, припустити, що китайці в першому півріччі не давали «Укртелекому» більше грошей на модернізацію мережі.

Тому більш релевантними, швидше за все, виявляться цифри піврічної давності. За підсумками 2016 року, «Укртелеком» ще не повернув по одному з кредитів від 2011-го близько 1 млрд грн. Можливо, це і є більш точна сума, що залишилася з боргу перед російським банком.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті