Карпачов скуповує енергетичні активи Януковича

Карпачов скуповує енергетичні активи Януковича

Бізнесмен не приховує планів взяти участь в конкурсі на приватизацію «Центренерго»

Бізнесмен Віталій Карпачов скуповує шахти і збагачувальні фабрики, екс-власником яких був колишній президент України Віктор Янукович, і готується до приватизації «Центренерго».

Про це повідомляє Економічна правда.

У 2016 році менеджмент Януковича продав три вуглезбагачувальні фабрики, а зараз продано ще дві донбаські шахти Януковичів «Новогродівська» і «Росія». Їх новий господар – Віталій Карпачова. При Януковичі кожна з цих шахт генерувала до 200 млн грн чистого річного доходу.

Карпачов підтвердив цю угоду і анонсував інші, зокрема викуп вугледобувного бізнесу у бізнес-партнера Януковича Ігоря Гуменюка.

Останній рік обидві шахти простоювали. Однак реанімувати їх буде нескладно. Їх зупинка, схоже, була частиною схеми поглинання шахт. Шахти «Росія» і «Новогродівська» прив'язані виробничим циклом до вуглезбагачувальних фабрик, які також знаходяться у власності Кропачева. Йдеться про фабрики «Комсомольська», «Україна» та «Росія», про викуп яких Карпачов домовився з командою Януковича ще у 2016 році.

Ця угода зараз переживає активну фазу. Навесні 2017 року чверть статутних фондів фабрик (21-24%) були оформлені на Укрдонінвест Кропачева. Найближчими місяцями ТОВ розраховує стати основним засновником фабрик, викупивши мажоритарні частки підприємств у ТОВ «ДРФЦ» сина колишнього президента Віктора Януковича – Олександра.

Кропачов зазначив, що тривалий процес викупу пов'язаний з бюрократією: бізнесменові ще належить отримати дозвіл АМКУ.

Альтернативні джерела називають іншу версію: «Домовленість про продаж фабрик мала на увазі повний розрахунок за півтора року. Ціна за все ДРФЦ – від 12 млн дол до 15 млн дол».

За даними джерел, Карпачов також цікавиться викупом шахт у держави. А саме шахтою імені Стаханова (колишня «Красноармійськвугілля») в Мірнограді, а також шахт «Південнодонбаська №1» і «Південнодонбаська №3» з Вугледара.

«Він намагається купити ТОВ «Краснолиманске» колишнього «регіонала» Ігоря Гуменюка, яке експлуатує пласти ДП «Вугільна компанія «Красноліманська», – повідомив співрозмовник на ринку.

Карпачов підтвердив цю інформацію: «Про покупку «Краснолиманського» я говорю вже вісім місяців. Поки не домовилися». Причин учасники переговорів не називають, але справа, як зазвичай, в грошах.

«Карпачов пропонує менше 10% від реальної ціни», – говорить джерело.

Проведені і плановані Кропачовим угоди з шахтами – це скупка сировинної бази «Центренерго». В контексті підготовку приватизації енергокомпанії це сприймається як заявка на участь в конкурсі.

Карпачов не приховує планів взяти участь в конкурсі на приватизацію «Центренерго».

«Зараз грошей на участь в приватизації «Центренерго» немає, але якщо що – я можу знайти», – сказав бізнесмен.
Віталій Карпачов – соратник Ігоря Кононенко, товариша президента Петра Порошенка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло