ЗМІ: Юристи АО «Старокиївське» вивели мільярди з «Укрнафти»

ЗМІ: Юристи АО «Старокиївське» вивели мільярди з «Укрнафти»

Головними фігурантами справи є В'ячеслав Бунечко та В'ячеслав Карташов

Юристи адвокатського об'єднання «Старокиївське» вивели з «Укрнафти» близько 14 млрд грн через фіктивні договори закупівлі нафтопродуктів і неоплачені поставки нафти у квітні-липні 2015 року.

Про це повідомляють OilNews.

Зокрема, згідно з копії наказу №105 від 18 квітня 2017 року на роботу в АТ «Старокиївське» був прийнятий В'ячеслав Бунечко. Він є фігурантом розслідування НАБУ за фактом штучного формування дебіторської заборгованості Укрнафти перед структурами з орбіти групи «Приват».

У визначенні Солом'янського райсуду Києва, на підставі якого НАБУ зараз проводить обшуки в «Укрнафті», саме В'ячеслав Бунечко фігурує разом зі своїм безпосереднім начальником В'ячеславом Карташовим як особи, що здійснюють юридичний супровід правовідносин Укрнафти з компаніями-дебіторами, на які протягом 2015 року було виведено близько 14 млрд грн.

У березні-липені 2015 року менеджмент Укрнафти, підконтрольний «Привату», вивів з компанії близько 14 млрд грн. Це було зроблено двома шляхами: невідомим структурам були перераховані майже 6,6 млрд грн передоплати за нафтопродукти з відстрочкою поставки на три роки і відвантажена без передоплати нафта на суму близько 7,6 млрд грн.

НАК «Нафтогаз України» належить 50% + 1 акція «Укрнафти», а компаніям, що входять у сферу впливу групи «Приват», близько 42% (13,6% компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% – Bordo Management Limited, 9,9% – іншим акціонерам). ПАТ виробляє скраплений газ на Качанівському, Гнідинцівському і Долинському газопереробних заводах.

З 2016 року компанія отримала чистий збиток у 8,739 млрд грн, при цьому знизила видобуток нафти і газоконденсату на 9,2%, до 1,518 млн т, газу – на 13,4%, до 1,301 млрд куб. м.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло