Чехія розраховує на збільшення кількості українських робітників

Чехія розраховує на збільшення кількості українських робітників

За півроку видано 4 тис. дозволів на роботу, при квоті у 10,2 тис. дозволів

Чехія розраховує на збільшення кількості українських робітників
Фото Shutterstock

В минулому році, за розпорядженням уряду Чехії, “у випробувальному режимі” розпочалася реалізація програми по залученню кваліфікованих кадрів з України, передає ІА “Єдність”.

Згідно з даними МЗС Чехії, потік заяв на отримання так званих «робочих карт» зростає, але не достатньо.
Протягом першого півріччя цього року українцям вже було видано понад 4 тис. дозволів, тоді як за весь минулий рік лише 2300. Але згідно з планом, квота на 2017 рік становить 10 200 заяв на отримання «робочих карт».

Найбільшим попитом на чеському ринку праці користуються швачки, слюсарі, кухарі, а також водії автобусів.

«Кількість прийнятих нами заявок постійно зростає. За два останні роки в чеських представництвах в Києві і Львові потік заяв збільшився приблизно в 10 разів», – коментує співробітник прес-відділення МЗС Чехії Ірена Валентова.

«Ситуація така, що українські робітники дуже швидко розходяться по фірмах та їх зайнятість забезпечується відразу на кілька місяців вперед. Результат – утворення черг. Недостатня кількість співробітників, кваліфікованих і менш кваліфікованих, сьогодні є головною обставиною, що загальмовують подальший розвиток фірм» – коментує Карел Гавлічек, голова Асоціації малих, середніх фірм та індивідуальних підприємців.

Як вже повідомляв Mind, після впровадження «безвіза», українські працівники в Польщі почали отримувати більші зарплати. Особливо – штукатури, кухарі, мулярі та працівники готелів. В середньому ставки українських робітників зросли на $3 за годину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло