Великобританія відмовиться від міжбанківської ставки LIBOR до 2021 року

Великобританія відмовиться від міжбанківської ставки LIBOR до 2021 року

Управління фінансового нагляду вважає її ненадійною

Уряд Великобританії прийняв рішення поетапно відмовлятись від використання лондонської міжбанківської ставки пропозиції (LIBOR) до 2021 року, оскільки банківські установи країни та регулятори мають намір замінити її на інший, більший надійний показник. Про це повідомляє Bloomberg.

LIBOR (Лондонська міжбанківська ставка пропозиції)- середньозважена процентна ставка по міжбанківським кредитам, що надаються банками, які виступають на лондонському міжбанківському ринку з пропозицією коштів в різних валютах та на різні терміни – від одного дня до 12 місяців.

Кожного робочого дня на основі даних найбільших британських банків щодо їх імовірних видатків по позикам Британська банківська асоціація розраховує LIBOR. Процентна ставка LIBOR розраховується для п’яти валют: долара, фунта стерлінгів, швейцарського франка, єни та євро.

Ендрю Бейлі, керівник Управління фінансового нагляду, заявив, що бенчмарк не є достатньо надійним через брак транзакцій для надання даних.

Відміну ставки LIBOR підтримують регулятори різни рівнів. Це пов’язано із декількома найгучнішими банківськими скандалами, що призвели до виплати штрафів на суму 9 млрд доларів та до обвинувачень декількох банкірів у маніпуляції ставкою. На думку Бейлі, є неприйнятним, покладатись на точку зору інсайдерів галузі для встановлення щоденної оцінки на основі міжбанківського кредитування, при чому, коли деякі з них проводили менше 20 транзакцій на рік.

«LIBOR намагається охопити надто багато: вона намагається бути мірою банківського ризику, вона намагається замінити ринки з ризиками процентних ставок, де, насправді, краще було б використовувати без ризикову ставку, – сказав Бейлі. – Давно треба було зробити висновки».

Бейлі переконаний, що встановлення чіткого графіку зможе допомогти банкам та фінустановам управляти процесом переходу від використання LIBOR.

Також 58-річний Бейлі підкреслив, що ринок, де банки надають один одному незабезпечене кредитування, вже «недостатньо активний» для визначення правильної ставки. Також він наголосив на необхідності пошуку альтернативи. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло