У Казахстані будують другий завод з утилізації автомобілів

У Казахстані будують другий завод з утилізації автомобілів

Завод по плавці металу з утилізованих автомобілів запускають в Карагандинській області

У Казахстані будують другий завод з утилізації автомобілів
Фото Shutterstock

У Казахстані в грудні запустять завод з утилізації автомобілів. Напередодні в регіоні запустили завод з утилізації автомобілів «Recycling Company», який не має аналогів в Центральній Азії. Про технології переробки утилізованих автомобілів розповідає Kazakhstan Today.

З відходів утилізованих автомобілів тут виготовлятимуть сталь, алюміній, сплави кольорових металів, а також гумову крихту і вуглеводні.

«В створення виробництва вкладені 3,4 млрд тенге ($10,5 млн) приватних інвестицій. В інших регіонах такого виробництва немає. Є заводи, на яких пресують автомобілі, стискають їх в брикети і потім для подальшої утилізації доставляють сюди» – розповів на відкритті заводу заступник з питань інвестицій голови Карагандинської області Алмас Айдаров.

Старий автомобіль на завод можуть здати самі власники. Для них передбачено два варіанти винагороди: 150 000 тенге ($450) готівкою або сертифікат на знижку при покупці нового автомобіля вітчизняного виробництва щонайменше на 350 000 тенге ($1075).

Як розповіли в прес-службі, спочатку на заводі з автомобіля зливають всі небезпечні рідини. Потім видаляють акумулятори та скло. І тільки після цього транспортний засіб потрапляє під прес. Там його стискають в брикет, а після ділять на дрібні фракції і сортують за видами сировини за допомогою італійської шредерной установки «Bonfiglioli». Її потужності вистачає, щоб за годину подрібнити близько 20 автобрікетов.

Поки металобрухт складують на заводі або частково відправляють на металургійні комбінати. Але вже в грудні цього року планують почати його переробку на цьому ж заводі. Зі старих автомобілів будуть виплавляти чавун, сталь, алюміній і інші метали. Крім того, почнуть виробляти вуглеводні і гумову крихту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло