Adobe припинить підтримку Flash Player до кінця 2020 року

Adobe припинить підтримку Flash Player до кінця 2020 року

В Google-Chrome почали відмовлятися від Flash з кінця 2016 року

Adobe припинить підтримку Flash Player до кінця 2020 року

Компанія Adobe оголосила про намір повністю припинити підтримку і поширення технології Flash Player до кінця 2020 року. Про це повідомляє ITC.ua з посиланням на офіційну заяву компанії.

Adobe пояснила відмову від Flash Player розвитком і функціональними можливостями інших стандартів, в тому числі HTML5, WebGL і WebAssembly.

«Враховуючи розвиток компанії і співпрацю з нашими партнерами, в тому числі Apple, Facebook, Google, Microsoft і Mozilla, ми плануємо припинити використання Flash», – сказано в повідомленні.

Мінуси програми:

- відсутність підтримки Flash на смартфонах

- високі затрати енергії

- проблеми з безпекою – йдеться про вразливі місця, що наражають на великий ризик зламу пристроїв інтернет-користувачів.

В Adobe зазначили, що до 2020 року будуть підтримувати Flash Player, щоб усі, хто працюють із ним, могли перейти на інші технології.

Google почала процедуру відмови від Flash в Chrome наприкінці 2016 року. Microsoft планує зробити те ж саме в Edge та в Internet Explorer до кінця 2019 року, а Mozilla Firefox перестане підтримувати плагін до кінця 2020 року.

Пристрої Apple – iPhone, iPad и iPod Touch – ніколи не пітримували цю технологію, а в комп'ютерах Mac технологію перестали підтримувати за замовчуванням ще в 2010 році.

Після 2020 року Adobe перестане випускати оновлення для Flash, а веб-браузери припинять його підтримку.

Створений більше 20 років тому, в середині 1990-х, Flash колись широко використовувався розробниками для створення ігор, відеоплеєрів і додатків, здатних працювати в кількох веб-браузерах. Коли Adobe отримала контроль над Flash при покупці Macromedia в 2005 р, ця технологія була встановлена на більш ніж 98% персональних комп'ютерів, підключених до Мережі.

Нагадаємо, Apple припинить випуск медіаплеєрів iPod nano та iPod shuffle – останніх пристроїв у лінійці компанії, які не мали доступу до інтернету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті