НБУ: У другому кварталі збільшився попит на споживчі кредити

НБУ: У другому кварталі збільшився попит на споживчі кредити

НБУ опитав кредитних менеджерів 68 фінустанов, на які припадає 97% активів банківської системи

Попит на споживчі та іпотечні кредити в другому кварталі істотно виріс. Національний банк України опублікував звіт по опитуванню кредитних менеджерів 68 фінустанов, на які припадає 97% активів банківської системи. За їх словами, зростанню попиту на кредити сприяло зниження вартості кредитів, зміцнення споживчої впевненості і пожвавлення на ринку нерухомості.

За данними 45% опитаних банків, попит на корпоративні кредити також продовжував збільшуватися. Виключенням стали лише валютні позики, попит на які не збільшився. НБУ пояснює це потребою підприємств в оборотному капіталі і інвестиціях, зниженням процентних ставок і необхідністю реструктуризувати борги.

При цьому в другому кварталі банки схвалювали більше заявок на кредити, ніж в попередньому. Це стосується як корпоративних, так і споживчих кредитів.

68% опитаних банків прогнозують, що протягом наступних 12 місяців портфель корпоративних кредитів зросте. Також 62% банків прогнозують ріст кредитування громадян.

У третьому кварталі банки очікують подальшого збільшення попиту на кредити, перш за все споживчі. Цьому в першу чергу сприяло зниження процентних ставок.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що за останній місяць у банках подешевшали іпотека та автокредити. Споживчі кредити навпаки подорожчали на 1,53 п.п., середня процентна ставка становить 37,71% річних. Мінімальні ставки пропонують Кредобанк (17,9%), Укрсиббанк (18,01%). Максимальні ставки пропонують Банк Конкорд (98,55%), БТАБанк (82,8%). Овердрафти виросли в ціні всього на 0,18 п.п. Їх вартість становить 32,77% річних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло