Apple заплатила Nokia $2 млрд, щоб залагодити судові суперечки

Apple заплатила Nokia $2 млрд, щоб залагодити судові суперечки

В Apple заявили, що будуть поглиблювати співпрацю з Nokia

Apple заплатила Nokia $2 млрд, щоб залагодити судові суперечки
фото Shutterstock

Фінська компанія Nokia повідомила, що Apple заплатила їй $2 млрд у минулому кварталі в рамках угоди із врегулювання патентних суперечок між компаніями.

Угоду було укладено в травні, але сума і деталі врегулювання раніше не повідомлялися. Nokia також розкрила більше інформації про те, як Apple і Nokia будуть працювати разом в майбутньому, повідомляє видання 9to5mac.com.

Ще в травні Apple і Nokia оголосили, що обидві компанії досягли вирішення конфлікту і будуть працювати разом, розширюючи свої відносини.

«Ми задоволені цим вирішенням нашої суперечки, і ми з нетерпінням очікуємо розширення наших ділових відносин з Nokia», – зазначив Джефф Вільямс, головний операційний директор Apple.

У Nokia назвали суму, яку компанія отримала від американського техногіганта, і розповіли про подальші плани співпраці.

«Ми отримали істотний авансовий платіж в розмірі 1,7 млрд євро від Apple, що зміцнило нашу грошову позицію. Ми плануємо надавати більш детальну інформацію про використання цих коштів, як і про наші доходи в третьому кварталі», – повідомили в компанії.

«По-третє, замість простої угоди про патентне ліцензування ми домовилися про ширшу ділову співпрацю з компанією Apple, з акцентом на розвитку наших підрозділів IP-маршрутизації, оптичних мереж та цифрових пристроїв для охорони здоров'я. Отже, ці 1,7 млрд частково підуть на ліцензування патентів у Nokia Technologies, а частково будуть відображені як чисті продажі в інших бізнес-групах Nokia», – уточнили в компанії.

Цифрові пристрої для охорони здоров’я – одна із галузей, на які націлена Nokia, намагаючись розвивати нові компанії, щоб компенсувати падіння попиту на мобільне обладнання в масштабах усієї галузі.

Нагадаємо, у грудні минулого року Nokia подала позов щодо діяльності компанії Apple, яка порушила умови використання патентів на технології Nokia. Apple подала зустрічний позов.

У центрі суперечки було 32 патенти за участю iPhone 3GS та інших продуктів Apple.

Після мирного врегулювання Apple погодилася і далі продавати продукти Nokia Withings у своїх магазинах.

Як повідомлялося, дві компанії неочікувано і швидко завершили у травні патентну війну. Угода передбачає, що Nokia отримає більше авансових коштів від Apple за використання своїх патентів на мобільний телефон, що зможе компенсувати зниження попиту на мобільне мережеве обладнання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті