США сподівається скликати засідання Радбезу ООН у відповідь на запуск ракети КНДР
Пхеньян порушує численні резолюції Ради Безпеки ООН під час своїх запусків

США сподіваються скликати екстрене засідання Радбезу ООН в понеділок у відповідь на останній запуск міжконтинентальної балістичної ракети Північною Корею. Про це повідомляє CBS News.
Сполучені Штати ініціюють зустріч Ради Безпеки задля обговорення реакції міжнародного співтовариства на запуски балістичних ракет, які відбулись з перервою у місяць .
Нагадаємо, 28 липня Пхеньян запустив міжконтинентальну ракету «Хвасон -14». Як повідомляється, ракета провела в повітрі 47 хвилин і подолала 998км. Максимальна висота польоту склала понад 3 000 км.
Це вже другий успішний запуск ракети такого типа. Напередодні саміту «Великої двадцятки» 3 липня КНДР здійснила перший тестовий запуск міжконтинентальної балістичної ракети. Тоді ракета подолала930 км і приземлилась у японській виключній економічні зоні.
Держсекретар США Рекс Тіллерсон засудив дії Північної Кореї і сказав, що КНДР «порушує численні резолюції Ради Безпеки ООН». Також він назвав Росію та Китай «головними економічними факторами розвитку Північної Кореї, що допомогли країни у розробці ядерної зброї та балістичних ракет».
Президент США Дональд Трамп у своєму Twitter написав:
«Я дуже розчарований у Китаї. Наші недалекоглядні колишні лідери дозволили їм заробити сотні мільярдів доларів за рік на торгівлі, але вони нічого не роблять для нас у ситуації з Північною Кореєю, а лише говорять. Ми не будемо цього продовжувати. Китай може легко вирішити цю проблему».
I am very disappointed in China. Our foolish past leaders have allowed them to make hundreds of billions of dollars a year in trade, yet...
– Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 29 июля 2017 г.
...they do NOTHING for us with North Korea, just talk. We will no longer allow this to continue. China could easily solve this problem!
– Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 29 июля 2017 г.
Повідомляється, що з часу запуску першої ракети США та Китай розпочали спільну роботу над новою резолюцією стосовно нових санкцій проти КНДР, до яких можуть увійти обмеження на імпорт нафти, посилення повітряних та морських обмежень та внесення до «чорного списку» більшої кількості офіційних осіб.
Західні союзники США в Радбезі також підтримують додаткові санкції проти Пхеньяна.
«[КНДР] несе світову загрозу: глобальну, серйозну, справжню і зростаючу, – сказав посол Франції в США Франсуа Делаттре. – Ось чому ми закликаємо до рішучої та швидкої реакції Ради Безпеки щодо введення додаткових санкцій».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].