Імпорт Катару зменшився на 40% через санкції країн Перської затоки та Єгипту

Імпорт Катару зменшився на 40% через санкції країн Перської затоки та Єгипту

Ключова галузь країни ,експорт LNG-газу, не постраждала, а навпаки зросла на 15, 8%

Імпорт Катару зменшився на 40% через санкції країн Перської затоки та Єгипту
фото з pixabay.com

Санкції, введені трьома державами Перської затоки та Єгиптом, скоротили імпорт Катару більш ніж на третину в червні, в той час як експорт, виключаючи поставки скрапленого природного газу (LNG) також було порушено. Про це повідомляє Reuters  із посиланням на офіційні дані.

Згідно з даними Міністерства розвитку, планування та статистики, імпорт країни скоротився на 40% в річному обрахуванні та на 37,9% у порівнянні з минулим місяцем до 5,87 млрд ріалів ($1,61 млрд).

В травні імпорт впав всього на 3% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Саудівська Аравія, Бахрейн, ОАЕ та Єгипет 5 червня розірвали дипломатичні та транспортні зв’язки з Катаром, звинувативши Доху у фінансуванні тероризму.

Закриття кордонів із Саудівською Аравією, з якої в країну потрапляла значна частина імпорту продовольчих товарів, молочних продуктів та будівельних матеріалів, так само як і припинення перевезень з ОАЕ,  змусили Катар шукати інші маршрути, такі як Оман.

Нагадаємо, на початку липня катарський бізнесмен розпочав реалізацію проекту із закупки 4 000 корів для розвитку власної молочної промисловості.

Після налагодження нових каналів постачань, аналітики передбачають, що Катар зможе функціонувати достатньо добре, навіть на фоні введення санкцій.

Згідно з даними міністерства, експорт LNG-газу – є ключем до фінансового здоров’я Дохи, також вони відзначають, що постачання газу в червні не постраждало.

Червневий експорт нафтових газів та інших газоподібних вуглеводнів зріс на 15,8% у порівнянні з минулим роком і склав 11,88 млрд ріалів. В травні їх експорт зріс на 21,6%.

Однак, експорт паливно-мастильних матеріалів, зокрема нафти впав на 22,4% після зростання на 8,3% в травні. Експорт нафтової продукції скоротився на 15,1%.

У порівнянні з минулим роком торгове сальдо активного балансу збільшилось до 12,51 млрд ріалів, що на 63,6% більше ніж роком раніше, і на 15,3% більше у порівнянні із результатом у травні.

Нагадаємо, «квартет» країн спочатку висував ультиматум із 13 пунктів, обов’язкових для виконання Катаром для початку будь-яких перемовин. Серед обов’язкових умов було припинення роботи телеканалу Al Jazeera, припинення фінансування тероризму та співпраці з Іраном, закриття турецької військової бази та інших.

Після невиконання Катаром висунутих вимог, Саудівська Аравія, Бахрейн, ОАЕ та Єгипет скоротили список до 6 пунктів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло