Катар має 10 діб на виконання умов країн Перської затоки

Катар має 10 діб на виконання умов країн Перської затоки

Список вимог включає 13 пунктів

Катар має 10 діб на виконання умов країн Перської затоки
карта AvtoInsider.com

Чотири арабських держави, які бойкотують Катар за імовірну підтримку тероризму, відправили країні список із 13 вимог, що включають закриття телебачення Al Jazeera і скорочення зв’язків з Іраном. Про це повідомляє Reteurs, посилаючись на слова одного із представників чотирьох країн.

Повідомляється, що список, складений Саудівською Аравією. ОАЕ, Єгиптом та Бахрейном також вимагає закриття турецької військової бази в Катар і видачі всіх визначених терористів з її території.

Вимоги також включають від Катару припинити втручатись у внутрішні та зовнішні справи чотирьох кран і припинити практику надання катарського громадянства громадянам зазначених країн.

Катар має виплатити репарації країнам Перської затоки за будь-яку шкоду, яку нанесла політика Катару за останні роки.

Угода щодо виконання умов буде контролюватись щомісячно під час першого року, а потім раз на три місяці наступного року і надалі щорічно протягом 10 років.

На виконання умов списку Доха має 10 днів. Документ було передано Катару через Кувейт, який виступає посередником .

В свою чергу, Катар відкидає будь-яку підтримку тероризму.

Нагадаємо, на початку місяця Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ та Бахрейн розірвали усі дипломатичні зв’язки із Катаром, звинувативши країну у підтримці тероризму. Слідом за ними відмовились від продовження будь-яких дипвідносин уряди Ємену, Лівії, Мальти та Маврикію.

Саудівська Аравія вже висувала Катару 24-годинний ультиматум на виконання 10 умов. Основною вимогою було припинення Катаром усіх відносин із ХАМАС і терористичною організацією «Брати-мусульмани».

Дипломатична криза призвела, до того, що банки Бахрейну та ОАЄ заморозили активи та банківські рахунки осіб та організацій, пов’язаних з Катаром.

 Також Катару, другому у світі виробнику гелію, довелось зупинити виробництво інертного газу через економічний бойкот «сусідів». Країна виробляє 25% світового гелію,і за умови продовження блокади, прогнозується початок глобального дефіциту цього газу.

Втім, як повідомляє міністр фінансів Катару, країна легко може захистити свою економіку та валюту від санкцій з боку інших арабських держав. Він переконаний, що країни, які ввели санкції, так само втратять кошти через нанесену шкоду бізнесу регіону. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло