Країни Перської затоки «зглянулись» на Катар і зменшили кількість вимог до 6

Країни Перської затоки «зглянулись» на Катар і зменшили кількість вимог до 6

Виконання цих пунктів є обов’язковим «для початку переговорів»

Чотири арабські країни, що бойкотують Катар, переглянули вимоги, які вони раніше висували для обов’язкового виконання Дохою та зменшили їх кількість з 13 до 6 пунктів. Про це повідомляє The National.

«Я не вважаю що це пом’якшення позиції чотирьох арабських країн щодо Катару, це захід, спрямований на перезапуск переговорного процесу, – сказав Мухаммед  Аляхья, аналітик із політики Перської затоки в Саудівської Аравії, – Зрозуміло, що ці країни готові грати у довгу гру з Катаром, але безсумнівно швидке врегулювання кризи стало б найкращим варіантом для усіх сторін… Ці 6 принципів слід розглядати як зусилля для встановлення основи для змістового процесу переговорів».

Видання повідомляє, що хоч Саудівська Аравія, ОАЕ, Єгипет та Бахрейн і прагнуть компромісу, поступатись новими вимогами вони не збираються.

Ці чотири країни зробили спільну заяву в Каїрі та озвучили 6 основних принципів:

«1. Зобов’язання боротись з екстремізмом та тероризмом у всіх його формах та запобігання їх фінансуванню або забезпечення їх укриття.

2. Заборона всіх актів підбурювання та всіх форм вираження поглядів, які поширюють, просувають або виправдовують ненависть та насильство.

3. Повне виконання Угоди Ріяда 2013 року ,додаткової угоди та її виконавчого механізму в рамках Ради з питань співробітництва в Перській затоці для арабських держав.

4. Зобов’язання щодо виконання усіх підсумків саміту арабсько-ісламсько-американських держав, яке відбулось в Ер-Ріяді в травні 2017 року.

5. Утримання від втручання у внутрішні справи інших держав та від підтримки незаконних формувань

6. Відповідальність всіх держав міжнародного співтовариства протистояти всіляким формам екстремізму та тероризму як загрози міжнародного миру та безпеки».

«Ми ніколи не повернемось до status quo , – заявила посол ОАЕ в ООН Лана Нуссеїб, – Катар має це зрозуміти».

Великий вплив на врегулювання кризи в регіоні відіграють США. Як повідомляє видання, адміністрація США, якщо не сам Білий дім, збільшує тиск на країни, які оголосили бойкот, для того щоб знайти спільне рішення. І американські чиновники, і міністерство оборони вважають, що дипломатична криза в регіоні відволікає від боротьби з ІДІЛ та протистояння Ірану.

Нагадаємо, 5 червня «квартет» арабських країн, до якого увійшли Саудівська Аравія, Єгипет, Бахрейн та ОАЕ оголосили про розірвання усіх дипломатичних зв’язків із Катаром за фінансування країною тероризму. Доха усі звинувачення відкинула.

Згодом, для врегулювання кризи в регіоні чотири арабські країни надали Катару список вимог із 13 пунктів. На виконання вимог країні дали 10 діб, а потім ще додаткових 48 годин.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло