Хочеш в Крим – плати курортний збір

Хочеш в Крим – плати курортний збір

У 2018 доведеться платити до 50 рублів, надалі – не більше 100 рублів

Хочеш в Крим – плати курортний збір
Санаторій «Айвазовське» в Партеніті
Фото Shutterstock

Рада РФ 25 липня прийняла Федеральний закон щодо проведення експерименту з розвитку курортної інфраструктури в Республіці Крим, Алтайському, Краснодарському та Ставропольському краях. Текст закону опубліковано на офіційному інтернет порталі правової інформації.

Передбачається, що експеримент триватиме до 31 грудня 2022 року.

Під поняття курортної інфраструктури підпадають об’єкти лікувально-оздоровчого, соціально-культурного, фізкультурно-спортивного та рекреаційного призначення, а саме: парки, сквери, бульвари, пляжі, пішохідні зони та інші.

Повідомляється, що розмір курортного збору не можу перевищувати 100 рублів, а у 2018 – не може перевищувати 50 рублів. Розмір збору може варіюватись в залежності від сезону, в тому числі знижений до 0 рублів.

Сплачувати збір мають особи, які досягли повноліття, що проживають в об’єктах більше двох діб.

Звільняються від сплати збору наступні категорії: Герої Радянського Союзу, Герої РФ, Герої Соціалістичної Праці, герої Праці РФ, учасники Великої Вітчизняної, ветерани бойових дій, інваліди війни, «чорнобильці», інваліди І та ІІ групи та особи, що їх супроводжують, хворі на туберкульоз, спортсмени та тренери, що прибули для змагань та інші.

Збір сплачується один раз, а кошти від збору підлягають зарахуванню в бюджет суб’єкту РФ, на території якого проводиться експеримент.

В законі зазначається, що кошти мають піти виключно на фінансування робіт з проектування,будівництва, реконструкції, утримання, благоустрою та ремонту об’єктів курортної інфраструктури.

Оператор курортного збору повинен надати платнику документ, який підтверджує факт сплати.

Окремо зазначається, що об’єм бюджетних асигнувань Фонду повинен складати в 2018 році не менше 70% від прогнозованого об’єму прибутків суб’єкту РФ від сплати курортного збору і не менше 100% – в наступні роки експерименту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті