З початку поточного року потужності українських сонячних станцій зросли на 23%

З початку поточного року потужності українських сонячних станцій зросли на 23%

До кінця року заплановано реалізувати ще 70 нових енерговідновлювальних проектів

З початку поточного року потужності українських сонячних станцій зросли на 23%
Фото: pixabay.com

За I півріччя загальні потужності сонячних електростанцій зросли на 132 МВт або на 23% відносно показника станом на 1 січня 2017 року – до 705 МВт. За той же період в Україні було побудовано 79 нових об'єктів відновлювальної енергетики сумарною потужністю 182,7 МВт.

Згідно з аналітичним звітом експертної групи IB Centre, за вказаний період було зведено 67 нових сонячних електростанцій, передає EcoTown

Згідно з даними Української Вітроенергетичної Асоціації, потужності вітропарків зросли на 20,7 МВт (+4,7% з початку року) – до 458,7 МВт. «Це зростання забезпечив вітропарк «Старий Самбір 2», введення якого в експлуатацію заплановане на вересень 2017 року», – пояснюють експерти.

Тим часом потужності малих ГЕС та об'єктів електрогенерації на біомасі за І півріччя зросли на 2 МВт – до 120 МВт і до 33 МВт відповідно.

За шість місяців 2017 року інвестиції в проекти ВДЕ перевищили €210 млн.

Станом на 1 червня 2017 року загальні потужності відновлювальних джерел електроенергії в Україні, включаючи об'єкти сонячної та вітрової енергетики, малої гідроенергетики та електростанцій на біомасі(біогазі) склали 1461,7 МВт.

За даними IB Centre, до кінця 2017 року українські та зарубіжні девелопери реалізують в Україні понад 70 нових інвестиційних проектів у сфері відновлювальної енергетики загальною встановленою потужністю понад 430 МВт.

«У II півріччі в Україні буде побудовано 57 нових великих і середніх, а також кілька сотень малих дахових сонячних електростанцій із сумарною потужністю близько 360 МВт, – запевняють експерти. – У сегменті вітрової енергетики приріст очікується на рівні понад 50 МВт – до 510 МВт, у малій гідроенергетиці – на рівні 0,8 МВт – станції будуть побудовані у рамках модернізації та розширення потужностей існуючих малих ГЕС, у сегменті біомаси прогноз зростання потужностей складає 4 МВт до 37 МВт – електрогенерація та понад 26 МВт до 306 МВт – тепло генерація».

Таким чином, за підсумками 2017 року загальні потужності об'єктів відновлювальної енергетики в Україні можуть сягнути рівня 1,9 ГВт, що складатиме понад 4,3% в загальному енергобалансі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло