Економічні настрої в єврозоні досягнули в липні десятилітнього максимуму

Економічні настрої в єврозоні досягнули в липні десятилітнього максимуму

Зона єдиної валюти, імовірно, поступиться лідерством США, але точно випередить Великобританію

Дані наступного тижня мають підтвердити, що економіка єврозони невпинно зростає, після того як МВФ підвищив прогнози зростання, а Греція повернулась на борговий ринок, хоча варто враховувати і показники інфляції, які можуть вплинути на плани Європейського центрального банку щодо початку посилення грошового-кредитної політики . Про це повідомляє Reuters.

Зростання в зоні єдиної валюти випередило незначну експансію в Великобританії та США, темп у період з квітня по червень не падав.

Єврозона може не стати чемпіоном зі зростання у ІІ кварталі 2017 року, після того, як Сполучені Штати відновили зростання у 2,6% у річному обчисленні завдяки споживчим витратам та інвестиціям у бізнес-обладнання. Але все ж має перевершити результати Великобританії, економіка якої, так і не змогла набрати обертів.

Прогнозоване зростання на 0,6% в квітні-червні, що еквівалентно 2,4% в річному обчисленні, стане третім кварталом поспіль, коли єврозона зростає на рівні 1,5% вперше з 2007-2008 років.

«Глобальна економіка – це гігантський реактивний двигун, який працює на одному двигуні, яким є США, останні 5-6 років, але тепер здається, до процесу включається і єврозона. Азія також подає обнадійливі ознаки», – сказав Джеймс Найтлі, головний міжнародний економіст нідерландського фінансового конгломерату ING.

Згідно з останніми даним, друга за величиною економіка єврозони, Франція, за третій квартал зросла на 0,5%, тоді як іспанський ВВП повернувся до докризового рівня у 0,9%.

Економічні настрої в єврозоні, складені Єврокомісією, зростають третій місяць поспіль в липні до десятилітнього максимуму завдяки охопленню домінуючого сектору сфери послуг. Рівень довіри у всіх секторах набагато перевищують середні показники.

Нагадаємо, наприкінці липня МВФ підняв перспективи для Китаю та єврозони та скоротив їх для США та Великобританії. Світовий ВВП, за прогнозами МВФ у 2017 році становитиме 3,5%, а в 2018 – 3,6%. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло