«Криваві вибори»: у день голосування у Венесуелі загинуло 16 осіб

«Криваві вибори»: у день голосування у Венесуелі загинуло 16 осіб

За чотири місяці протестів у країні загинуло 120 осіб

«Криваві вибори»: у день голосування у Венесуелі загинуло 16 осіб
Фото NATHALY SAYAGO

Вибори до Національної конституційної асамблеї в неділю супроводжувались масовими кривавими протестами, внаслідок яких, за останніми даними, загинуло 16 осіб. Це найбільша кількість жертв за один день з початку масових акцій протесту, що тривають з квітня. Про це повідомляє Reuters.

30 липня в країні відбулись вибори до нового органу влади – Конституційної Асамблеї. Повідомляється, що явка стала рекордною, віддати свій голос прийшли 8 млн громадян, що складає 41,5%. Утім, опозиція все заперечує та стверджує, що реальні цифри не перевищують 12%. Таким чином, вони не визнали результатів виборів та закликали до продовження протестів.

Критики стверджують, що створення Асамблеї дозволить президенту країни Ніколасу Мадуро розпустити Конгрес, більшість якого складає опозиція, відкласти майбутні вибори та переписати виборчі правила.

Опозиція пообіцяли продовжити протести і надалі, поки Мадуро не піде з посади.

Reuters повідомляє, що адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість накладення санкцій на життєво важливий для Венесуели нафтовий сектор у відповідь на вибори, що відбулись у неділю. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло