«Центренерго» уклала договір з американською компанією на поставку 700 000 тонн вугілля

«Центренерго» уклала договір з американською компанією на поставку 700 000 тонн вугілля

Ціна в договорі нефіксована і залежатиме від умов ринку

В «Центренерго» уклали угоду з американською компанією на поставку в Україну 700 тисяч тонн вугілля антрацитної групи до кінця цього року, повідомляє РБК-Україна.

Зазначено, що таких домовленостей вдалося досягти після візиту президента України Петра Порошенка в США.
Після цього представники «Центренерго» відвідали не менше 5 компаній з видобутку вугілля в Америці і вибрали компанію Xcoal Energy.

Перша партія в 85 000 тон повинна прибути в Україну вже у вересні. Згідно з угодою, щомісячно в Україні буде прибувати один або два корабля з вугіллям.
«Наша компанія є найбільшим експортером вугілля з США. Це перший випадок, коли енергетичне вугілля постачають в Україну. Ця угода дозволить забезпечити українських споживачів ресурсом, а нашій компанії – розширити свої можливості. Добуте в Пенсільванії вугілля – безпечне і відповідає всім вимогам», – підкреслив виконавчий директор компанії Xcoal Energy Ернір Трошер.

При цьому в «Центренерго» повідомили, що поки ціна на цей вугілля не зафіксована. Перший корабель Україна отримає вартістю 113 доларів за тонну, а наступні кораблі ціна буде коливатися. В компанії не виключають, що ціна може зменшуватися.

«Ціна договірна, і на кожен корабель вона може бути окремою, тому сьогодні я не можу вам назвати ціну, яка буде на кожен корабель. Вона може бути за домовленостями зменшена» – зазначив в.о. гендиректора «Центренерго» Олег Коземко.

Нагадаємо, 30 травня «Центренерго» перевів енергоблок №2 Зміївської ТЕС з дефіцитного антрациту на газове вугілля.
Увести енергоблок в промислову експлуатацію планують 1 вересня поточного року. Остаточно блок переведуть на газове вугілля 15 вересня 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло