Кабмін закликав Нафтогаз не отримувати надприбуток за рахунок малозахищених верств населення

Кабмін закликав Нафтогаз не отримувати надприбуток за рахунок малозахищених верств населення

Віце-прем’єр Володимир Кістіон вважає, що нинішній прибуток НАК виключає отримання компенсації за поставки газу населенню

Кабмін закликав Нафтогаз не отримувати надприбуток за рахунок малозахищених верств населення
Фото Shutterstock

Нинішній рівень прибутку НАК “Нафтогаз України” виключає виплату компенсації компанії за поставки природного газу населенню по так званій спеціальній ціні. Про це заявив віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон, повідомляє Ліга.Бізнес

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» до Кабінету міністрів з вимогою визначити джерела фінансування компенсації збитків газової монополії від поставок газу населенню, релігійним організаціям і теплокомуненерго. Тобто, тим категоріям споживачів, яким постачання газу здійснюються в рамках спеціальних зобов'язань.

Володимир Кістіон відреагував на таке рішення закликом до Нафтогазу бути толерантними.
«Головним завданням Нафтогазу є забезпечення суспільних інтересів на ринку природного газу та захисту прав споживачів, а не отримання надприбутків. Це чітко зафіксовано в затвердженій урядом постанові про основні засади здійснення державної власності щодо НАК Нафтогаз.
Кабмін закликає Нафтогаз до толерантності: отримувати надприбутки за рахунок найбільш незахищених верств населення неприпустимо», – зазначив віце-прем’єр.

У Кабміні нагадали, що закон про ринок природного газу передбачає: суб'єкт ринку природного газу, на якого покладаються спеціальні обов'язки, має право на отримання компенсації економічно обґрунтованих витрат з урахуванням допустимого рівня прибутку.

«Компанія не несе ніяких економічно обґрунтованих втрат від покладених на неї обов'язків постачати газ населенню за спеціальною ціною – 4942 гривень за тисячу кубометрів», – наголосив Кістіон.

Він нагадав, що чистий прибуток Нафтогазу в 2016 р склав 22,5 млрд грн, що набагато більше в порівнянні з попереднім роком (збиток 36,3 млрд грн в 2015 р).

«Такі доходи свідчать, що економічно обґрунтованих витрат компанія не несе, особливо з огляду на те, що в структурі поставок газу – 95% Нафтогаз постачає населенню по так званій спеціальній ціні. Так про яку додаткову компенсацію може йти мова при таких доходах?» – заявив Кістіон.

Нагадаємо, 19 липня НАК “Нафтогаз” представила на затвердження Кабміну фінансовий план, який передбачав підвищення ціни газу для населення з жовтня 2017 року на 19% (на 931 грн до 5873 грн за 1000 кубів).
Однак Кабінет міністрів не підтримав плани НАК по збільшенню ціни газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло