Угода про зону вільної торгівлі з Канадою вступила в силу

Угода про зону вільної торгівлі з Канадою вступила в силу

Україна скасовує мита майже на 80% імпорту з Канади

Угода про зону вільної торгівлі з Канадою вступила в силу
Фото Shutterstock

Угода про зону вільної торгівлі України з Канадою вступило в силу з 1 серпня. Канада скасовує мита на 98% українських товарів, переважно сільськогосподарського сектору економіки, за винятком м'яса птиці, молочних продуктів, сирів, яєць, при торгівлі якими будуть діяти квоти. Обнуляються мита на промислову продукцію з України, крім легкових автомобілів, мита на які будуть знижуватися до нуля протягом 7 років.

Про це повідомляють Українські Новини.

Частина мит обнулятиметься поетапно протягом 3-7 років.

Зокрема, це стосується живих овець і птиці, яловичини, баранини, горіхів, свинячих субпродуктів, плодів і насіння олійних культур, олії, свіжої свинини, птиці, молока, вершків, яєць, меду і овочів.

Угода також взаємно відкриває ринки державних закупівель, окремі розділи угоди захищають електронну комерцію і інтелектуальну власність.

З огляду на різний рівень економічного і соціального розвитку України та Канади, угода передбачає застосування принципу асиметричності тарифних зобов'язань, що дозволить Україні адаптувати торгівлю з Канадою до умов вільної торгівлі.

Документ також містить ряд норм і зобов'язань, що стосуються нетарифних заходів, які будуть сприяти тому, що доступ до ринків не обмежуватиметься невиправданими бар'єрами в торгівлі.

Крім збільшення товарообігу між державами, угода сприятиме притоку іноземних інвестицій в Україну, створенню нових робочих місць, що у свою чергу позитивно вплине на зростання ВВП держави.

«Сьогодні набула чинності угода про вільну торгівлю з Канадою. Це нові можливості для експортерів та нові перспективи торгівлі на північноамериканському континенті. Це вихід на канадський ринок, обсягом понад $400 млрд. Величезні перспективи відкриваються і для співпраці з Канадою у сфері ІТ, хай-теку, інженерії, авіації», – заявив міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів.

Нагадаємо, що 1 червня Канада ратифікувала угоду про зону вільної торгівлі з Україною.

3 квітня Президент Петро Порошенко ратифікував цю угоду.

1 липня 2016 року Україна і Канада підписали угоду про створення зони вільної торгівлі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло