Під Великою Китайською Стіною прокладуть залізничний тунель

Під Великою Китайською Стіною прокладуть залізничний тунель

Швидкісна лінія з’єднає два міста для проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року

Під Великою Китайською Стіною прокладуть залізничний тунель
фото Wikipedia

У Китаї будують 12-кілометровий високошвидкісний тунель під однією із секцій Великої Китайської стіни – залізниця обʼєднає столицю Пекін та місто Чжанцзякоу, в обох цих містах пройдуть 22-гі Зимові Олімпійські ігри, пише The Economic Times.

Загальна довжина лінії – 174 км. Будівництво залізниці має бути завершено в 2019 році. Поїзди на цій лінії розвиватимуть швидкість до 350 км/год, тому це скоротить час, щоб дістатися з одного міста в інше, до однієї години, замість 3 годин, як раніше.

Глибина тунелю буде варіюватися від 4 метрів до 432 метрів у деяких місцях. Тепер переважна більшість населення затамувала подих у страху, чи не буде вибухами пошкоджено Велику Китайську Стіну.

Ло Духао, головний інженер лінії, пояснює, що при будівництві використовується нова технологія «точних мікровибухів», завдяки якій Стіна не постраждає від вибухів, тому що вони в 2,5 рази слабші, ніж традиційні.

«Я сам спеціально стояв на Великій Стіні під час вибуху, і я його навіть не відчув», – запевняє Дай Лонгжен, заступник головного менеджера лінії Пекін-Чжанцзякоу.

З лютого цього року вже було здійснено 4500 вибухів в рамках будівництва тунелю.

Прямо під Стіною буде споруджена велика і естетично оформлена станція площею 36 тисяч кв.м. – вона залягатиме на глибині 102 метри. За словами Дая Лонгжена, це рекордний розмір і глибина станції.

Як відомо, Велика Китайська Стіна почала споруджуватися ще з 1368 року, і завершилося будівництво аж через 3 століття – в 1644 році. Стіна простягається на довжину 21 тис. км. Щороку близько 4 млн туристів відвідують цю історичну памʼятку архітектури. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті