Укрнафта подала позов до суду проти Кабміну

Укрнафта подала позов до суду проти Кабміну

Компанія вимагає скасувати зміни порядку видачі та продовження спецдозволів на користування надрами

“Укрнафта” подала позов до Окружного адміністративного суду Києва проти Кабінету міністрів з вимогою скасувати постанову №519 від 4 липня, якою уряд вніс зміни в порядок видачі та продовження спеціальних дозволів на користування надрами. Про це свідчать дані про стадії розгляду справ Окружним адмінсудом Києва, повідомляє OilNews.

Згідно з останніми змінами порядку видачі та продовження спецдозволів, Держгеології отримала право продовжувати ліцензії нафтогазовим компаніям з податковим боргом виключно на ті родовища, від видобутку на яких залежить газопостачання прилеглих населених пунктів.
Цей документ був прийнятий спеціально для відновлення газопостачання ряду сіл Сумської області, які залишилися без газу після зупинки Укрнафтою видобутку на двох родовищах в цьому регіоні.

Проте ліцензії на ці родовища так і не були продовжені, а сама постанова не влаштувало Укрнафту, оскільки повернула Держгеонадрам право не продовжувати ліцензії компаніям, які не в повному обсязі сплачують податки.

Нагадаємо, що норма, згідно з якою компаніям з боргом перед податковою має бути відмовлено у продовженні ліцензій на видобуток корисних копалин, з'явилася 6 квітня 2016 року (постанова №277). Ця постанова і стало причиною, по якій Держгеонадра відмовляла Укрнафті у продовженні ліцензій через її податковий борг в 12 млрд грн.

Нагадаємо, інвестиційний комітет «Укрнафта» прийняв рішення заморозити проект з розвідувального буріння на Великобубнівському родовищі у Сумській області через невирішене питання з продовженням спецдозволів.

«Невизначеність у питанні продовження ліцензій звужує горизонт інвестиційного планування для «Укрнафти». Нафтовий бізнес передбачає довгострокові інвестиції, особливо, коли мова йде про проекти буріння нових свердловин. Саме цей проект міг окупитися лише за три роки, але ми вже не можемо дозволити собі планувати на таку перспективу. Це поганий знак для «Укрнафти», але також і для України», – заявив виконавчий віце-президент з питань корпоративної стратегії і розвитку Джонатан Поппер.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті