У Китаї злочини будуть передбачати наперед, використовуючи штучний інтелект

У Китаї злочини будуть передбачати наперед, використовуючи штучний інтелект

Програма буде стежити за тим, куди люди ходять і що роблять, яка в них хода і вираз обличчя

У Китаї злочини будуть передбачати наперед, використовуючи штучний інтелект
Фото Shutterstock

У Китаї збираються передбачати і запобігати злочинам, зокрема терактам, за допомогою технологій штучного інтелекту. Про це повідомляє видання China Daily з посиланням на Financial Times.

Компанія Cloud Walk допомагає поліції розробити систему, яка буде стежити за рухом та поведінкою людей та оцінювати, наскільки вони готові вчинити якийсь злочин.

Ця система попереджатиме поліцію про підозрілих людей, висновки робитимуться на основі того, куди люди ходять і що роблять, розповів представник компанії Cloud Walk.

Ризики зростають, якщо людина «часто відвідує транспортні вузли і ходить у підозрілі місця, наприклад, у магазин ножів», – додав прес-секретар.

Віце-міністр науки і техніки Лі Мен сказав, що АІ (штучний інтелект) стане ключовим інструментом для влади у прогнозуванні злочинності.

«Якщо правильно застосовувати цю систему, ми можемо зарання вирахувати, хто може бути терористом або зібрався зробити щось погане», – каже Лі.

Технологія розпізнавання злочинності включає в себе кілька методів, таких як розпізнавання поведінки та аналізу ходи, ідентифікацію людей з кадрів спостереження.

Крім того, «аналіз натовпу» можна використовувати для виявлення підозрілих моделей поведінки в групі, наприклад, виділення злодіїв зі звичайних пасажирів на залізничній станції.

Як писав Quartz, стартап CivicScape розробив аналогічний алгоритм прогнозування злочинів. Компанія випустила свою розробку у відкритий доступ – код та документацію можна знайти на Github.

За інформацією Business Wire, в Дубаї наприкінці 2016 року успішно запустили програму прогнозування злочинів, розроблену для місцевої поліції. Програма за допомогою складних алгоритмів та використовуючи базу даних поліції, визначає, який район міста зараз найбільш небезпечний і вимагає посиленого патрулювання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті