ЄС вимагає від України повернути 10 млн євро на ремонт митниці

ЄС вимагає від України повернути 10 млн євро на ремонт митниці

Митниця отримала ці кошти ще кілька років тому, але пропускні пункти досі не оновили

ЄС вимагає від України повернути 10 млн євро на ремонт митниці
Фото УНIАН

Через недобудовані пункти пропуску на західному кордоні, на які виділив гроші Євросоюз, в Україні розгорається великий міжнародний скандал.

Про це повідомляє Finbalance.

Митниця отримала 10 млн євро від ЄС на реконструкцію постів кілька років тому, але їх досі не оновили. Європа тепер припиняє фінансувати митну програму і вимагає відзвітувати за витрачені гроші.

Найскандальнішим став міжнародний пункт пропуску “Устилуг – Зосін”. Через Устилуг на Волині найближче дістатися до західного кордону з Києва, відкрити оновлений пункт перетину кордону планували ще у 2014 році, але роботи затяглися.

На ремонт і розширення поста Європа ще в кінці 2012 року дала 6 млн євро в рамках прикордонного співробітництва “Україна-Польща-Білорусь”.

Начальник митного поста “Устилуг-Зосін” Олександр Онікійчук так пояснює, куди пішли 3 мільйони євро: “Були проведені земляні роботи”.

“За три мільйони євро мали побудувати адмінбудівлі для прикордонних і митних служб, нові смуги, поставити бокс поглибленого огляду та сканер. Навряд чи на це вистачить 3 мільйони, особливо з огляду на те, що стільки ж “освоїли” на котловани”, – продовжує колишній митник.

За програмою прикордонного співробітництва, мали ще оновити пункт пропуску “Рава-Руська” та купити техніку для інших КПП (“Краковець”, “Шегині” та “Ягодин”). На це ЄС дав більше 2 млн євро. І ще близько 3 млн євро – на комп’ютери і розвиток IT-технологій на постах у Львівській області та на Волині. “Роботи йдуть туго, фактично ще нічого не зроблено”, – розповіло нам джерело в Мостиському прикордонному загоні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті