ОПЕК побоюється різкого падіння цін на нафту після закінчення угоди щодо скорочення видобутку

ОПЕК побоюється різкого падіння цін на нафту після закінчення угоди щодо скорочення видобутку

Якщо всі країни одночасно почнуть нарощувати видобуток після завершення угоди, ціни підуть вниз

ОПЕК побоюється різкого падіння цін на нафту після закінчення угоди щодо скорочення видобутку
фото Shutterstock

Країни-виробники нафти можуть після завершення угоди щодо скорочення видобутку нафти почати нарощувати видобуток. ОПЕК та великі нафтовиробники шукають рішення, як при цьому зберегти стабільність ринку, повідомляє «Прайм» з посиланням на The Wall Street Journal.

Міністр нафти Саудівської Аравії Халед Аль-Фаліх заявив, що не хоче спостерігати шок на ринку, коли країни одночасно почнуть нарощувати виробництво. Термін дії поточної угоди – до березня 2018 року. В рамках угоди видобуток загалом по світу скоротився на 2%.

«Ми працюємо над тим, щоб завершення угоди пройшло безболісно. Ми мусимо переконатися, що це не буде надто різким», – сказав Аль-Фаліх репортерам після зустрічі з іншими міністрами нафти в Санкт-Петербурзі.

Інвестори бояться, що різке підвищення видобутку призведе до перенаповнення ринку – а значить, і до падіння цін.

На ОПЕК припадає 55% світового видобутку нафти.

Гаррі Чилингирян, глава товарно-ссировинної стратегії BNP Paribas, вважає, що в ОПЕК створили небезпечну ситуацію: «Вони не представили формального механізму завершення угоди, і це турбує ринок», – додав він.

Слід зазначити, що в останні місяці ціни на нафту почали стабілізуватися, а нафта Brent в середу торгувалася трохи нижче 52 доларів за барель.

Минулого тижня під час інтерв'ю російський міністр енергетики Олександр Новак натякнув, що Росія, яка в рамках угоди скоротила видобуток на 300 барелів/день, більше не має наміру брати участь в цій угоді після березня 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло