В Росії обмежать доступ до інтернет-сайтів, які можуть містити «шкідливий контент»

В Росії обмежать доступ до інтернет-сайтів, які можуть містити «шкідливий контент»

Буде сформовано «білий список» дозволених сайтів, доступ до яких надаватимуть провайдери

В Росії обмежать доступ до інтернет-сайтів, які можуть містити «шкідливий контент»
фото Shutterstock

До 2020 року в Росії планують запустити Національну систему фільтрації інтернет-трафіка. Вона буде призначена для того, щоб захищати дітей від шкідливого контенту. Таким чином діти зможуть переглядати тільки дозволені сайти із «білого списку». про це повідомляє сайт «Известия».

Система розроблена відповідно до державної програми «Цифрова економіка», затвердженої прем’єр-міністром Росії Дмитром Мєдвєдєвим 31 липня ц.р.

Основні лобісти системи фільтрації інтернет-контенту – сенатор Олена Мізуліна та Ліга безпечного інтернету.

За словами глави Ліги Дениса Давидова, зараз обговорюються два варіанти реалізації системи фільтрації. Перший – фільтрація трафіку тільки в освітніх установах – школах, університетах тощо. Другий – фільтрація за замовчуванням для всіх користувачів Рунету. Громадяни зможуть відвідувати сайти з «білого списку», а щоб отримати доступ до нефільтрованого контенту, потрібно буде написати заяву інтернет-провайдеру або зняти відповідну «галочку» в особистому кабінеті.

Експерти повідомляють, що система ще потребує вдосконалення, а законопроекти щодо цифрової безпеки – доопрацювання.

Необхідна система «розумної» фільтрації «на льоту», що буде блокувати вже заборонений у Росії контент, який із заблокованих сайтів «переїжджає» на нові.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло