Люксембург першим у світі дозволив видобуток корисних копалин у космосі

Люксембург першим у світі дозволив видобуток корисних копалин у космосі

Приватні компанії зможуть мати право власності на будь-які предмети чи речовини, роздобуті в космосі

Люксембург першим у світі дозволив видобуток корисних копалин у космосі
фото Shutterstock

У вівторок, 1 серпня, у Люксембурзі набув чинності новий космічний закон: згідно з ним, всі ресурси, роздобуті в космосі, стають власністю тієї компанії, яка їх добула. Про це повідомляє Reuters.

«Коли рік тому я запропонував цю ініціативу, люди думали, що я божевільний, – каже міністр економіки Люксембургу Етьєн Шнайдер. – Але насправді це надзвичайно прибуткова для нашої країни інвестиція».

Прийнявши такий закон раніше за всіх у Європі, Люксембург розраховує заманити до себе великі корпорації, які планують проводити якісь видобувні роботи в космосі, тому що тепер в цій маленькій країні вони матимуть право на всі видобуті ресурси – законно оформлену власність.

Люксембург у червні 2016 року виділив 200 млн євро ($229 млн) для фінансування ініціатив, спрямованих на видобуток у космосі рідкісних мінералів.

Хоча ця мета буде реалізована не менш як через 15 років, нові технології вже створюють ринки для космічної гірської промисловості, запевняє Шнайдер.

Крім того, приватні компанії зможуть добувати прямо в космосі речовини, придатні для діяльності космічних станцій, замість того, щоб кожного разу піднімати їх з Землі. Тому що доставка вантажу з Землі коштує 10-15 тисяч євро за 1 кг.

Переробка уламків старих супутників та іншого «космічного сміття», що літає по орбіті, дозволить істотно скоротити витрати.

А в подальшому може виникнути ціла рудна галузь з видобутку дорогоцінних металів на астероїдах, вважає влада Люксембурга.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті