Медведєв: США оголосили Росії торгову війну

Медведєв: США оголосили Росії торгову війну

Конгрес переграв Трампа, і тепер його чекає тільки відставка – російський прем’єр

Медведєв: США оголосили Росії торгову війну
Фото Дмитро Медведєв/facebook

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив про те, що з прийняттям закону про посилення санкцій США фактично оголосили Росії повноцінну торгову війну.

При цьому після затвердження президентом США Дональдом Трампом нового закону про санкції «прийшов кінець» надіям на покращення відносин із новою американською адміністрацією. Про це Дмитро Медведєв заявив у своєму повідомленні в Facebook.

Прем'єр-міністр РФ також зазначив, що нові санкції США проти Росії «триватимуть десятиліттями», і через це напруження у відносинах між двома країнами зберігатиметься.

«Режим санкцій буде зберігатися десятиліттями, якщо не трапиться якогось дива. Він має всеосяжний характер і не може бути послаблений спеціальними розпорядженнями президента без згоди Конгресу. Таким чином, відносини між РФ і США будуть вкрай напруженими незалежно від складу конгресу або особистості президента», – зазначив він.

З його повідомлення випливає, що він вкрай розчарований діями Трампа, якого «переграв» американський істеблішмент:

«Президент не радий новим санкціям, але не міг не підписати закон», – пише він.

«Адміністрація Трампа продемонструвала повне безсилля, принизливо передавши виконавчі повноваження конгресу. Це змінює розклад сил в політичних колах США», – зазначив російський прем’єр.

На його думку, санкцій стали одним із способів «поставити Трампа на місце». Він вважає, що наступним кроком буде усунення його від влади.

Щодо впливу на Росію Медвєдєв запевняє, що санкції «в чомусь пішли їм на користь»:

«Ми спокійно продовжимо роботу з розвитку економіки і соціальної сфери, будемо займатися заміщенням імпорту, розраховуючи насамперед на себе... Ми впораємося».

Як відомо, сьогодні Трамп підписав закон, який передбачає подальше посилення режиму санкцій проти Росії, КНДР і Ірану. Раніше його майже одноголосно схвалили в Конгресі і затвердили в Сенаті. Новий пакет антиросійських санкцій обмежує можливість участі американських компаній у спільних енергетичних проектах.

У відповідь Росія обіцяє вислати з країни 755 американських дипломатів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті