Трамп: США виділить $30 млн на енергобезпеку України

Трамп: США виділить $30 млн на енергобезпеку України

Також санкціями проти РФ передбачено створення «Фонду протидії російському впливу»

Трамп: США виділить $30 млн на енергобезпеку України
Фото Shutterstock

Указ Трампа про санкції проти РФ передбачає виділення $30 млн на енергобезпеку України.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Законодавчий акт передбачає створення «Фонду для протидії російському впливу» і виділення в його бюджет $250 млн на 2018-2019 фінансові роки.

На реалізацію ініціатив щодо підтримки енергетичної безпеки України передбачається виділення $30 млн.

За даними Посольства, політикою США, згідно з законом, є підтримка уряду України у відновленні суверенітету і територіальної цілісності, осуд і протидія всім дестабілізуючим зусиллям уряду РФ в Україні, невизнання незаконної анексії Криму урядом РФ або відторгнення будь-якій частині території України з використанням військової сили.

Передбачена також допомогу США щодо реформування енергетичного сектора України та зменшення залежності від російських енергетичних ресурсів, продовження протидії реалізації проекту «Північний потік-2».

Раніше цей закон був схвалений переважною більшістю Палати представників Конгресу США і Сенатом США.

Після підписання документа президентом США 2 серпня закон набув чинності.

Нагадаємо, що Єврокомісія підтвердила свою пропозицію про отримання мандата від держав-членів на проведення переговорів з Російською Федерацією щодо проекту «Північний потік-2» (Nord Stream-2) і наразі обговорює його з державами-членами.

До реалізації проекту Nord Stream-2 вартістю майже 10 млрд євро Газпром і його партнери мають намір приступити в квітні 2018 року.

Передбачається, що 1200-кілометровий газопровід буде прокладений через Балтійське море і з'єднає Росію і Німеччину, минаючи Україну, Польщу і країни Балтії. Потужність газопроводу буде в два рази більше, ніж у першого Nord Stream, а будівництво планується завершити до кінця 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті