ГПУ: Нацбанк змовився із Костянтином Жеваго щодо видачі кредитів для бізнесу Жеваго

ГПУ: Нацбанк змовився із Костянтином Жеваго щодо видачі кредитів для бізнесу Жеваго

За даними ГПУ, Жеваго спільно з НБУ вчинили рострату коштів у розмірі майже 1 млн грн

ГПУ: Нацбанк змовився із Костянтином Жеваго щодо видачі кредитів для бізнесу Жеваго
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, народний депутат України Костянтин Жеваго
Фото: УНІАН

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 14 липня, Генпрокуратура здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017000000001693 від 24.05.2017 за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Про це повідомляє Finbalance.

Як зауважується в судових матеріалах, правління НБУ постановою №101/БТ від 12.02.15 та №367/БТ від 10.06.15 вирішило надати для банку «Фінанси та кредит» стабілізаційні кредити на 1,45 млрд грн для підтримки ліквідності банку.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи банку «Фінанси та Кредит» шляхом зловживання своїм службовим становищем, за попередньою змовою із посадовими особами НБУ вчинили розтрату коштів ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» шляхом видачі кредитів пов`язаним із банком особам: а саме ПАТ «ЗТФ Краз», ПАТ «АвтоКраз», та ПрАТ «Росава», на загальну суму 0,97 млн грн, що є особливо великим розміром.

В подальшому, Правління Національного банку України постановою №612 від 17.09.15 визнало АТ «Банк «Фінанси та Кредит» неплатоспроможним, а виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) прийняла рішення № 171 від 17.09.15 та запровадила процедуру тимчасової адміністрації АТ «Банк «Фінанси та Кредит» та призначила уповноважену особу Фонду на тимчасову адміністрацію», – констатується в ухвалі суду.

У документі серед іншого звертається увага, що на підставі постанови правління НБУ №531/БТ від 28.08.2014 «Про встановлення особливого режиму контролю за діяльністю ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит», шляхом призначення куратора» з числа працівників НБУ в банк «Фінанси та кредит» було призначено куратора.

14 липня Печерський райсуд м. Києва в рамках вказаного кримінального провадження задовольнив клопотання слідчих ГПУ та надав їм право на тимчасовий доступ та вилучення копій документів, які перебувають у володінні НБУ.

Нагадаємо, Генпрокуратура в рамках кримінального провадження №42016000000001118 цікавилася не тільки сумнівним списанням $54 млн банку «Фінанси та кредит» із коррахунку Meinl Bank AG (Австрія), а й $59 млн – з коррахунку в Bank Frick & Co.AG (Ліхтенштейн).

За даними слідчих, списання відбулося приблизно через два тижні після визнання «ФіК» неплатоспроможним (17 вересня 2015 р.). Відповідно до судових матеріалів, ці кошти були надані банком як забезпечення під кредити, видані згаданими іноземними банками для Nasterno Comercial Limited, кінцевим бенефіціаром якої, за даними слідства, був «колишній помічник кінцевого власника «Фінанси та кредит».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло