Банки в Україні зможуть використовувати вдвічі більше валюти для торгівлі на міжбанку

Банки в Україні зможуть використовувати вдвічі більше валюти для торгівлі на міжбанку

Українським банкам дозволять більше заробити на валюті

Банки в Україні зможуть використовувати вдвічі більше валюти для торгівлі на міжбанку
Фото Shutterstock

У Національному банку України планують дозволити банкам використовувати вдвічі більше власної валюти для торгівлі на міжбанківському ринку протягом одного дня. Про це сказав  на прес-конференції заступник голови правління Нацбанку України Дмитро Сологуб.

«Ми маємо намір найближчим часом розширити можливості банків для проведення операцій з власною іноземною валютою на міжбанківському ринку. Для цього ми плануємо підвищити розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу між банками іноземних валют протягом одного робочого дня з 0,5% до 1% від розміру регулятивного капіталу», – уточнив він.

У НБУ вважають, що поступова лібералізація валютного регулювання не створює ризиків дестабілізації валютного ринку.

«(Розширення лімітів) надасть банкам більш широкі можливості для управління своєю валютною ліквідністю, дозволить Нацбанку зменшити присутність на валютному ринку і збільшить здатність ринку в цілому самостійно шукати баланс», – пояснив заступник голови НБУ.

«Дана ініціатива НБУ спрямована на підтримку вектора «валютної лібералізації «. Збільшення порогу до 1% радикально не змінить «пейзаж» і може позитивно розглядатись через призму спекулятивних можливостей тільки великими банками з істотним регулятивним капіталом. Середні і малі банки навряд чи отримають достатньо простору для маневру з таким розвитком подій. Треба сказати, що загальна тенденція політики регулятора – безумовно вселяє надію», – коментує перший заступник голови правління банку Альпарі Єгор Перелигін.

Нагадаємо, що у липні Нацбанк спростив порядок купівлі та перерахування іноземної валюти за операціями іноземних інвесторів з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП). В тому числі, врегульовані випадки проведення операцій з ОВДП, які були отримані іноземними інвесторами шляхом конвертації депозитарних розписок, випущених на ОВДП іноземним банком.

Також Сологуб повідомив на прес-конференції, що НБУ зберіг ключову ставку на рівні 12,5 відсотка річних, через необхідність усунути ризики для досягнення таргета по інфляції.

«Проведення стриманою монетарної політики обумовлено необхідністю нівелювати ризики для досягнення цілей інфляції», – повідомив Сологуб.

Він уточнив, що фактичне значення загальної інфляції в червні (15,6%) було вище прогнозу Нацбанку через більш різкого подорожчання сирих продуктів харчування. Зростання цін на овочі та фрукти також перевищував очікування НБУ через втрату частини врожаю і зміни в методології відображення цін плодоовочевої продукції при розрахунку показника споживчої інфляції. Прискорюється і зростання цін на м'ясо і молоко – через ситуацію на світових ринках.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло