Закон про посилення покарань за знущання над тваринами набув чинності

Закон про посилення покарань за знущання над тваринами набув чинності

Жорстоке поводження з тваринами може привести до обмеження волі до восьми років

Закон про посилення покарань за знущання над тваринами набув чинності
Фото Shutterstock

В Україні вступив в силу закон, що передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами.

Про це повідомляє ZN.UA.

Згідно з документом, жорстоке поводження – це знущання над тваринами, побої або інші насильницькі дії, які заподіяли тварині фізичний біль, страждання і не завдали тілесних ушкоджень, каліцтв або загибелі, залишення тварин напризволяще, в тому числі порушення правил утримання тварин.

За жорстоке поводження з тваринами, якщо тварина була покалічена або вбита, нацьковування однієї тварини на іншу, публічний заклик до жорстокого поводження з тваринами передбачає арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років. Раніше за подібні дії загрожував штраф або арешт на строк до 6 місяців.

За ті ж дії в присутності малолітньої або неповнолітньої дитини, або вчинені повторно насильницькі дії, або вчинені групою осіб передбачено позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.

До цього посилення покарання було передбачено тільки за ті ж дії в присутності малолітнього, це збільшення штрафу або обмеження волі на строк до 2 років.

Нагадаємо, що Рада мала намір ввести кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами ще у квітні. Тоді законопроект №5119-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються введення гуманного ставлення до тварин» у першому читанні на засіданні підтримали 243 народних депутати.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло