У Вашингтоні скликали колегію присяжних для розслідування втручання Росії в американські вибори

У Вашингтоні скликали колегію присяжних для розслідування втручання Росії в американські вибори

Розслідування спецпрокурора Мюллера набирає розмаху

У Вашингтоні скликали колегію присяжних для розслідування втручання Росії в американські вибори
Роберт Мюллер
Getty Images \ Global Look Ukraine

Спецпрокурор Роберт Мюллер, який займається роздуванням імовірного втручання Росії у президентські вибори в США 2016 року, долучив до розслідування велику колегію присяжних у Вашингтоні для оцінки отриманих ним даних. Про це повідомляє FT.

«Ви не скликаєте велике журі присяжних просто заради того, щоб їх скликати, –  сказав Барак Коен, колишній федеральний прокурор. – Вам потрібно мати визначену кількість доказів того, що відбувся злочин».

Як повідомляється, журі уже видало повістки у зв’язку із скандальною зустріччю Трампа-молодшого та російським адвокатом Наталією Весельницькою.

Під час нещодавнього інтерв'ю, Трамп розповів, що сприйматиме будь-який крок спецпрокурора щодо його фінансів або сімейного бізнесу як перетин «червоної лінії». Втім, президент США не повідомив чи звільнить від Мюллера за це.

На мітингу у м. Хантінгтон, Західна Вірджинія, Трамп сказав натовпу: «Історія з Росією – це повна вигадка. А прокурор би краще взявся за історію з 33 000 видалених електронних листів Хілларі Клінтон Я просто сподіваюсь на кінцеве чесне рішення».

Раніше прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила, що спеціальний радник президента США Тай Кобб, якого було найнято для надання відповідей на питання про імовірний російський слід в передвиборчій кампанії Трампа, нічого не знав про скликання журі.

«Питання скликання великої колегії присяжних – це, як правило таємниця, – сказав Кобб. – Білий дім підтримує усе, що могло б прискорити роботу [Мюллера]… Білий дім прагне співпрацювати з Мюллером».

В заяві білого дому також зазначалось, що колишній директор ФБР Джеймс Комі, якого Трамп звільнив за розслідування його зв'язків із Росією, тричі повідомляв президенту, що розслідування проти нього не проводиться.

«Ми не маємо підстав думати, що щось змінилось», – сказала Сандерс.

На початку цього року американські спецслужби заявили, що президент РФ Володимир Путін замовив хакерську компанію направлену на перемогу Трампа під час виборів 2016 року.

За прогнозами видання, розслідування набрало обертів та ,скоріше всього, триватиме довгий час.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло