ГПУ відновить слідство проти Гонтаревої

ГПУ відновить слідство проти Гонтаревої

Гонтареву звинувачують у зловживанні посадою

ГПУ відновить слідство проти Гонтаревої
Фото УНІАН

Райсуд Печерського району міста Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру України відновити слідство проти екс-голови Нацбанку Валерії Гонтаревої.

Про це йдеться в ухвалі суду, передає Espresso TV.

В ухвалі вказано, що Управлінням з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні від 03.03.2017 року за фактом втручання посадовими особами Нацбанку в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків або добитися неправосудного рішення, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376 КК України.

Проте, слідство щодо Гонтаревої було закрито, оскільки «в своїй постанові слідчий зазначає, що будь-яких об'єктивних та фактичних даних, які б свідчили про наявність в діях голови чи інших службових осіб Національного банку України складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376 України не встановлено, а здобуття таких слідчим шляхом у ході проведення досудового розслідування вичерпано».

«Постанову слідчого з особливо важливих справ закриття кримінального провадження скасувати, а матеріали кримінального провадження скерувати до Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України для продовження досудового розслідування. Ухвала оскарженню не підлягає», – йдеться в ухвалі Печерського суду.

Зазначається, що рішення про закриття кримінального провадження слідчий ГПУ ухвалив необґрунтовано.
Нагадаємо, 10 квітня голова Національного банку України Валерія Гонтарева заявила про свою відставку.

При цьому Валерія Гонтарева готова доповісти у Верховній Раді перед звільненням, як того і вимагає процедура звільнення з посади голови Національного банку, за запрошенням парламенту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло