Барньє: шанси вчасно почати перемовин ЄС та Британії щодо їх подальших відносин після Brexit тануть на очах

Барньє: шанси вчасно почати перемовин ЄС та Британії щодо їх подальших відносин після Brexit тануть на очах

Все упирається у небажання Великобританії виплачувати 60 млрд євро за «розлучення» із ЄС

Переговори між Британією та ЄС про їх майбутні відносини, імовірніше всього, не розпочнуться у жовтні, як планувалось раніше, через відсутність прогресу у вирішенні ключових питань Brexit.  Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву головного учасника переговорів від Євросоюзу Мішеля Барньє.

«Він сказав, що ймовірність початку переговорів про майбутні відносини у жовтні, схоже, зменшується», – заявив один із офіційних представників ЄС, який брав участь у перемовинах щодо Brexit.

Раніше Барньє сподівався, що до жовтня може бути досягнутий достатній прогрес у вирішення ключових питань «розлучення» – фінансового врегулювання, прав громадян та рішення стосовно кордону між Північною Ірландією та Ірландією.

Це б дало змогу лідерам ЄС розпочати розмову з Лондоном стосовно подальших відносин Великобританії  з країнами-членами блоку після Brexit .

Але невирішене питання фінансового врегулювання, крім того, що Британія все ж погодилась виплатити невизначену суму зобов’язань Євросоюзу, та відсутність реального прогресу з інших ключових аспектів зменшує імовірність початку переговорів стосовно торгових відносин між країнами-членами блоку та Великобританією, що мали б відбутись за два місяці.

Чиновники ЄС переконані, що прогресу не було не тому, що Великобританія висуває неприйнятні вимоги, а тому, що країна взагалі не має визначеної позиції з багатьох питань.

«Барньє висловив стурбованість, що в жовтні теж не ватро очікувати значного прогресу, головним чином тому, що Об’єднане Королівство не має чітко визначеної позиції щодо фінансів та і з інших питань теж, – сказав офіційний представник ЄС. – Чим більше вони затягують, тим менше часу залишиться на другу фазу переговорів та обговорення особливих відносин з ЄС, до яких вони прагнуть».

Згідно з орієнтовними оцінками ЄС, Британія повинна буде виплатити за вихід близько 60 млрд євро, але обговорення мають фокусуватись не на самій сумі, а на методології її виплати.

«Британія продовжує відмовлятись від прийняття хоча б чогось – чи методології, чи суми боргу. Це блокує розгляд усіх інших питань, не може бути жодного прогресу протягом наступних двох місяців, очевидно, це не створить підґрунтя для відкриття другої фази переговорів стосовно торгівлі», – сказав інший дипломат ЄС.

Також видання повідомляє, що питання кордонів Ірландії ще взагалі не обговорювалось.

Наступний раунд переговорів заплановано на кінець серпня.

Нагадаємо, 19 червня офіційно розпочався процес виходу Великобританії зі складу Євросоюзу.

Під час І раунду переговорів, чотири робочі протягом чотирьох днів обговорювали ключові питання, які включали вимогу виплатити ЄС 60 млрд євро для перекриття бюджетних зобов’язань країни перед Євросоюзом, права громадян ЄС після Brexit, питання ірландського кордону та інші питання.

Як повідомлялось, Франція, на відміну від ЄС, вважає, що Британія має заплатити 100 млрд євро за «розлучення» з ЄС. Французький міністр економіки відмовляється вести будь-які переговори доки сума не буде виплачена. 

В свою чергу, Великобританія попередила ЄС про те, що може повернути радіоактивні відходи назад у Євросоюз , якщо переговори не призведуть до угоди про ядерне регулювання. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло