Вживані авто з Канади відтепер ввозяться в Україну без мита
Гарантією цього є угода про зону вільної торгівлі між державами

Канадські вживані автомобілі ввозитимуться до Україні з нульовим митом. Мито на імпорт нових авто буде знижуватись протягом семи років, повідомляє Укрінформ.
Про це розповіла заступник начальника Управління організації митного контролю Департаменту організації митного контролю ДФС Олена Мошинська,
«Із набранням чинності Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою згідно тарифного графіку України нульове ввізне мито буде застосовуватися на вживані легкові автомобілі, походженням з Канади», – зазначає Мошинська.
При імпорті нових авто з Канади передбачено семирічний перехідний період зниження ставок. Зокрема у поточному році ставка мита на бензинові та дизельні авто складатиме 8,7%, на авто бензинові з двигуном більше 3 л – 4,3%.
Винятком є нові бензинові авто, які призначені для тимчасового проживання людей, нові бензинові авто з об'ємом двигуна від 2,2 л до 3 л та дизельні автомобілі з двигуном більше 2,5 л. На ці авто нульове ввізне мито запровадили з 1 серпня цього року.
Мошинська також зазначила, що необхідною умовою для застосування нульового мита є підтвердження походження авто з Канади, а саме: декларація про походження, яка оформлюється канадським експортером на інвойсі або іншому комерційному документі, що містить опис товару, який походить з відповідної сторони, з достатньою для його ідентифікації деталізацією.
Нагадаємо, угода про зону вільної торгівлі України з Канадою вступила в силу з 1 серпня. Канада скасовує мита на 98% українських товарів, переважно сільськогосподарського сектору економіки, за винятком м'яса птиці, молочних продуктів, сирів, яєць, при торгівлі якими будуть діяти квоти. Обнуляються також мита на промислову продукцію з України, крім легкових автомобілів, мита на які будуть знижуватися до нуля протягом 7 років.
«Сьогодні набула чинності угода про вільну торгівлю з Канадою. Це нові можливості для експортерів та нові перспективи торгівлі на північноамериканському континенті. Це вихід на канадський ринок, обсягом понад $400 млрд. Величезні перспективи відкриваються і для співпраці з Канадою у сфері ІТ, хай-теку, інженерії, авіації», – заявив міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].