Вживані авто з Канади відтепер ввозяться в Україну без мита

Вживані авто з Канади відтепер ввозяться в Україну без мита

Гарантією цього є угода про зону вільної торгівлі між державами

Вживані авто з Канади відтепер ввозяться в Україну без мита
Фото ria.com

Канадські вживані автомобілі ввозитимуться до Україні з нульовим митом. Мито на імпорт нових авто буде знижуватись протягом семи років, повідомляє Укрінформ.

Про це розповіла заступник начальника Управління організації митного контролю Департаменту організації митного контролю ДФС Олена Мошинська,

«Із набранням чинності Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою згідно тарифного графіку України нульове ввізне мито буде застосовуватися на вживані легкові автомобілі, походженням з Канади», – зазначає Мошинська.

При імпорті нових авто з Канади передбачено семирічний перехідний період зниження ставок. Зокрема у поточному році ставка мита на бензинові та дизельні авто складатиме 8,7%, на авто бензинові з двигуном більше 3 л – 4,3%.

Винятком є нові бензинові авто, які призначені для тимчасового проживання людей, нові бензинові авто з об'ємом двигуна від 2,2 л до 3 л та дизельні автомобілі з двигуном більше 2,5 л. На ці авто нульове ввізне мито запровадили з 1 серпня цього року.

Мошинська також зазначила, що необхідною умовою для застосування нульового мита є підтвердження походження авто з Канади, а саме: декларація про походження, яка оформлюється канадським експортером на інвойсі або іншому комерційному документі, що містить опис товару, який походить з відповідної сторони, з достатньою для його ідентифікації деталізацією.

Нагадаємо, угода про зону вільної торгівлі України з Канадою вступила в силу з 1 серпня. Канада скасовує мита на 98% українських товарів, переважно сільськогосподарського сектору економіки, за винятком м'яса птиці, молочних продуктів, сирів, яєць, при торгівлі якими будуть діяти квоти. Обнуляються також мита на промислову продукцію з України, крім легкових автомобілів, мита на які будуть знижуватися до нуля протягом 7 років.

«Сьогодні набула чинності угода про вільну торгівлю з Канадою. Це нові можливості для експортерів та нові перспективи торгівлі на північноамериканському континенті. Це вихід на канадський ринок, обсягом понад $400 млрд. Величезні перспективи відкриваються і для співпраці з Канадою у сфері ІТ, хай-теку, інженерії, авіації», – заявив міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло