Зростання імпорту та експорту Китаю у липні значно сповільнилось

Зростання імпорту та експорту Китаю у липні значно сповільнилось

Зростання об’ємів торгівлі минулого місяця стало найнижчим за рік

Зростання експорту та імпорту Китаю в липні відбувалось повільнішими темпами ніж очікувалось, що викликало стривоженість з приводу глобального попиту навіть у найбільших західних банків. Про це повідомляє Reuters.

В цілому об’єми торгівлі Китаю в липні зросли на 8,8%, але це стало найнижчим показником цього року.

Деякі аналітики вважають, що причинами могли стати сезонні або разові фактори, інші стверджують, що слабке зростання імпорту стало першою відчутною ознакою очікуваного уповільнення другою за величиною економіки у світі після неочікувано сильної першої половини року.

Експорт Китаю уповільнився до 7,2% в липні у порівнянні з минулорічним показником. Аналітики очікували прибуток у 10,9%.

Імпорт Китаю зріс на 11%, що стало найповільнішим зростанням з грудня та у порівнянні із зростанням на 17,2% минулого місяця. Такий результат не виправдав очікуваних 16,6% зростання. 

Нагадаємо, у ІІ кварталі 2017 року ВВП Китаю зріс на 6,9%, що перевищило офіційний прогноз та очікування експертів. Відповідно, зростання ВВП країни в першому півріччі 2017 року також склав 6,9%.

Як повідомлялось, МВФ наприкінці липня оприлюднив прогнози зростання світової економіки. Передбачається, що Китай очікує зростання у 6,7% у 2017 році. У 2018 році зростання буде поміркованим – 6,4%. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло