У II кварталі 2017 року ВВП Китаю зріс на 6,9%

У II кварталі 2017 року ВВП Китаю зріс на 6,9%

Експерти прогнозували зростання ВВП на 6,5%

ВВП Китаю за підсумками другого кварталу 2017 року зріс на 6,9%, що перевищує офіційний прогноз і очікувань експертів.

Про це свідчать дані державного статистичного бюро Китаю, передає Прайм.

«Згідно з попередніми підрахунками, зростання ВВП Китаю в другому кварталі 2017 року склав 6,9%», – говориться в поширеному в понеділок доповіді.

Відповідно, зростання ВВП Китаю в першому півріччі 2017 року також склав 6,9%.

Показник виявився кращим за офіційний прогноз і очікування експертів. Аналітики, опитані агентством Рейтер, прогнозували зростання ВВП у другому кварталі на рівні 6,8%. Експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) після проведення щорічного перегляду економіки Китаю прогнозували зростання ВВП країни в 2017 року на 6,7% і в середньому на 6,4% в 2018-2020 роках.

Влада країни встановили планку зростання ВВП в цьому році на рівні 6,5% і вище.

Темпи зростання ВВП Китаю в 2016 році сповільнилися до 6,7% проти 6,9% у 2015 році, що стало найгіршим показником за останні 26 років, однак це збіглося з офіційними прогнозами влади, озвученими на початку 2016 року.

Нагадаємо, що щомісячний торговий профіцит Китаю з США виріс до 20-місячного максимуму напередодні перемовин у Вашингтоні. Щомісячний надлишок у червні досяг $25,4 млрд, згідно з даними китайських митниць опублікованих у четвер, що є найвищим показником з жовтня 2015 року.

Як свідчать дані Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, структура сучасної світової економіки, утворення нових ланцюгів доданої вартості, розподіл і перерозподіл політичних і економічних впливів – мають безпосередній вплив на глобальні економічні потоки загалом.

Структура формування доданої вартості в економіках найбільших розвинутих країн упродовж останніх 20 років змінилась «зрозумілим» чином. Так, у США, Німеччині (й інших провідних європейських країнах), Японії зросла частка послуг за рахунок відповідного зменшення частки промисловості. І сьогодні частка послуг у структурі ВВП складає від 70% (Німеччина) до 78% (США). Частка ж аграрного сектору є незначною для вказаних країн – від 0,6% ВВП у Німеччині до 1,4% ВВП у США.

Вагомішими є зміни у структурі ВВП найбільших висхідних країн, насамперед Китаю. Так, для країни зміни відбулися,насамперед, за рахунок стрімкого зростання частки послуг, яка за два десятиріччя зросла з 33,7% ВВП до 50,2% ВВП. При цьому, частка промисловості знизилась на 6 п.п. (до 40,9% ВВП), а аграрного сектору – майже на 11 п.п. (до 8,9% ВВП). 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло