Xiaomi подала до суду на українського ритейлера

Xiaomi подала до суду на українського ритейлера

Виявилося, що український ритейлер не має прав на китайський бренд

Xiaomi подала до суду на українського ритейлера
Фото: pixabay.com

Xiaomi HK Ltd, що є одним з найбільших китайських виробників електроніки, подав до суду на українського дистриб'ютора NIS і зажадав припинити порушення інтелектуальних прав. Про це повідомляє Liga.

Компанія NIS не володіє правами на бренд Xiaomi. Але торгові марки Xiaomi, Mi оформлені на його співвласника і генерального директора Олександра Ширкова і з недавнього часу на якусь Concord trade Inc. (США). Причому знак Mi Ширков оформив для надання послуг ремонту (в кінці грудня 2016 року).

ТМ Xiaomi підприємець зареєстрував у 2014 році. Примітно, що Олександр Ширков є до того ж володарем ТМ інших популярних виробників електроніки різних класів: Meizu, OPPO, Qualcomm, 4K, 8K і так далі.

Суд вирішив переслати позовну заяву Xiaomi до госпсуду Київської області, так як в ньому вказано, що місцем порушення була митниця Борисполя.

Xiaomi також намагалася домогтися, щоб суд прийняв забезпечувальні заходи, в рамках яких був би накладений арешт на майно та заборонено митне оформлення товарів. Але суд в цьому відмовив, так як Xiaomi забула прикріпити до заяви її копії для ГФС і NIS.

NIS продає продукцію Xiaomi через свій інтернет-магазин Mi.ua, а також через мережу з десятка роздрібних монобрендових магазинів.

У минулому році роздрібна мережа Алло оголосила про те, що офіційним дистриб'ютором Xiaomi в Україні стала компанія Цифротех, що входить в групу Алло.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті