Банки отримали право вести кредитну справу боржників

Банки отримали право вести кредитну справу боржників

Зокрема, банки контролюватимуть наявність та стан заставного майна

Банки отримали право вести кредитну справу боржників
Фото: pixabay.com

Нацбанк України передбачив право банків формувати кредитну документацію (справу) боржника з електронних документів, які створені та підписані банком і боржником із застосуванням електронного цифрового підпису.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Ці нововведення запроваджені у контексті законодавчих змін, зокрема Закону України «Про споживче кредитування», яким передбачено право укладати в електронному вигляді договори про споживче кредитування.

Відповідні зміни внесені до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику, затвердженого постановою Правління НБУ № 351 від 30 червня 2016 року (далі – Положення № 351).

Зміни передбачають узгодженість підходів до врахування банками під час розрахунку розміру кредитного ризику вартості заставного майна, стягнення/реалізація якого обмежена на законодавчому рівні.

Передбачене визначення банками сторони у зобов’язанні за факторинговими операціями з регресом.

Також буде проводитися уточнення вимог у частині засвідчення банками акта щодо контролю наявності та стану заставного майна у вигляді нерухомості та земельних ділянок.

Введено порядок оцінки житлово-будівельних кооперативів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло