НБУ оновив склад банківської групи ICU

НБУ оновив склад банківської групи ICU

До групи увійшли 7 банків

Національний банк України (НБУ) рішенням №295 від 7 серпня 2017 року оновив склад банківської групи, очолюваної банком «Авангард» (Київ). Про це повідомляє Інтерфакс.

До складу групи увійшло акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Відновлення» і вибув відкритий недержавний пенсійний фонд «Моя пенсія».

Таким чином, учасниками групи за станом на 7 серпня є банк «Авангард», «Інвестиційний капітал Україна», «КУА-АПФ «Трійка Діалог Україна», «КУА «Інвестиційний капітал Україна», «Закритий недиверсифікований інвестиційний фонд «Інвестиційний капітал – стабільне зростання», «Відкритий пенсійний фонд «Династія» і ЗНВКІФ «Відновлення». Контролюючими особами групи як і раніше є Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

Група ICU створена у червні 2006 року, надає послуги з торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, а також здійснює управління активами інститутів спільного інвестування. До її складу входять ТОВ «Інвестиційний капітал Україна», КУА «Інвестиційний капітал Україна», банк «Авангард» і КУА-АПФ «Трійка Діалог Україна» (всі – Київ).

Раніше співвласником і головою ради директорів групи була Валерія Гонтарева, яку за пропозицією президента Петра Порошенка парламент в червні 2014 року затвердив на посаду голови Національного банку України.

Після цього Гонтарева продала свою частку в ICU, а основними партнерами групи залишилися Пасенюк і Стеценко з частками 41,7%, а також Олександр Вальчишен і Володимир Демчишин, який очолював Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, яким належить відповідно 6,58% і 9, 99%.

Нагадаємо, Національний банк 14 липня схвалив план проект плану реорганізації шляхом приєднання за спрощеною процедурою двом першим банкам, які звернулися до НБУ з таким документом – Індустріалбанку та Експрес-банку. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло